Máme pro vás skvělou letní novinku. Účinný přípravek s prebiotikem Lactocare™ nově na trhu!

lactocare

Probiotické bakterie Lactobacillus sporogenes, obsažené v tomto přípravku, vykazují všechny prospěšné probiotické vlastnosti jako jiné „lactobacily“, mají však proti nim jednu velkou výhodu. Díky přirozenému zapouzdření (spoře) velmi dobře odolávají změnám teploty a vlhkosti, aniž by ztratily životaschopnost. Jsou, na rozdíl od některých jiných mikroorganismů, velmi odolné kyselému žaludečnímu prostředí, a úspěšně tak přecházejí do dalších partií trávicího traktu.

Cestování je často spojeno s narušením běžných stereotypů. Člověk konzumuje odlišnou stravu, a přijímá tak řadu nových látek. Také psychická a fyzická zátěž vyvolává v rámci neurohormonálních reakcí změny střevní mikroflóry. Nepravidelný režim ovlivňuje i procesy vyprazdňování. Objevují se tak potíže, které se především promítají do střevního diskomfortu. Patří k nim průjem, nadýmání, zácpa, nechutenství a jiné.

„Uvedené střevní problémy se velmi často objevují u lidí, kteří cestují do vzdálenějších, ale i blízkých destinací. Příčinou je porušená rovnováha mikroorganismů, které se jinak běžně dostávají s potravou do trávicího traktu člověka a tvoří zde tzv. střevní mikroflóru. Střevní mikroflóra má v organismu řadu funkcí, zapojuje se do řady metabolickych procesů trávicího traktu a aktivuje jeho imunitní systém. Střevní mikroflóru tvoří zdraví prospěšné i zdraví škodlivé mikroorganismy. Při převaze zdraví škodlivých mikrobů se objeví průjem, případně i další klinické obtíže. Průjmu lze předcházet i jej úspěšně léčit posílením střevní mikroflóry o účinné a zdraví prospěšné mikroorganismy, které označujeme jako probiotika,“ uvádí prim. MUDr. Petr Tláskal, Csc., z FN v Praze Motole.

lactocareVlastnosti probiotika Lactocare™ jsou optimální zvláště pro cestování. Lactocare™ totiž nemusí byt uchováván v chladu jako mnoho jinych probiotickych bakterií, které v teple ztrácejí svoji účinnost. Můžeme ho mít vždy po ruce, aniž by bakterie ztratily životaschopnost. Lactocare™ pomáhá i v případech zácpy, která někdy provází cestování z důvodů zhoršeného osobního komfortu. Probiotické mikroorganismy Lactocare™ pomáhají zvyšovat střevní peristaltiku a tím i vyprázdnění. Lactocare™ navíc obsahuje rozpustnou vlákninu (arabinogalaktan), která je sama výživou pro probiotické bakterie, a napomáhá tak vytvářet lepší prostředí pro jejich růst a množení i aktivaci střevního imunitního systému.

Přípravek Lactocare™ je vhodné začít užívat asi týden před odjezdem a pokračovat po dobu pobytu na dovolené v zahraničí, nebo i na jiném místě mimo běžné prostředí. Střevo musí byt v okamžiku setkání s cizími mikroorganismy dostatečně kolonizováno prospěšnými bakteriemi, aby se cizí bakterie nemohly uchytit na střevní stěně v takovém množství, které již způsobuje vážné zažívací problémy. Lactocare™ neobsahuje lepek, laktózu ani geneticky upravené látky.