Pravidelné prohlídky u zubaře a dostatečná ústní hygiena je minimální základ, jak bychom se měli starat o svá ústa, abychom zabránili množení nežádoucích bakterií.
preg2.jpg

Nezbytná péče o ústa

Optimální práci s kartáčkem by vám měl ukázat stomatolog, zapomínat byste ovšem neměli ani na čištění mezizubních prostor a jazyka. Vše je třeba provádět důkladně, ale jemně, aby nedošlo k podráždění dásní nebo oslabení skloviny. Prevence je nejjednodušším krokem, který můžete udělat, a vyhnout se tak bolestivým hodinám nejen na zubařském křesle a nepříjemným finančním výdajům, které jsou s tím obvykle spojené.

preg3.jpgPři liknavé péči o ústní dutinu vám totiž hrozí řada zdravotních komplikací a vaše ústa vám to dříve nebo později takzvaně spočítají. Fungují totiž jako obranná linie před mikroorganismy. Jenže i obrannou linii je třeba bránit. Nedostatečná hygiena přispívá k nerovnováze ústní mikrobioty a může vést ke kazivosti zubů, k zánětům a krvácení dásní, paradontóze, zánětům v okolí zubů nebo k nepříjemnému zápachu z úst, kvůli kterému se od vás ostatní lidé odvracejí.

Nápomocná probiotika

Možná vás překvapí, že pro zdraví ústní dutiny jsou důležitá i probiotika. Tyto živé organismy jsou totiž většině lidí známé díky svým pozitivním účinkům na střevní systém.

Co se týče potravin, nejvíce probiotik se přirozeně nachází v zakysaných mléčných výrobcích či kysaném zelí apod. Jenže i ústa jsou součástí trávicího ústrojí, a i tam tedy mohou probiotické bakterie hodně pomoci. Pro zdraví úst je důležitá rovnováha orální mikrobioty, kterou vhodná probiotika pomáhají udržovat. Jedním takovým druhem probiotik je kmen Limosilactobacillus (dříve nazývaný Lactobacillus) reuteri.

BioGaia® Prodentis®

608958f7de371obrazek.pngTyto živé bakterie jsou obsažené v BioGaia® Prodentis® probiotických pastilkách určených k péči o ústní mikrobiotu, zuby a dásně. Limosilactobacillus reuteri Prodentis® (kombinace dvou probiotických kmenů) jsou 100 % přírodního původu a podporují normální funkci dásní a pomáhají doplňovat prospěšné bakterie v dutině ústní. Každá pastilka obsahuje 200 milionů těchto živých bakterií. V balení je dvacet pastilek a mají osvěžující mátovou příchuť, která si poradí se zápachem z úst. Jde o doplněk stravy po dospělé a děti od tří let vhodný pro těhotné, seniory i diabetiky. Účinky potvrdily nezávislé studie.

Doplněk stravy

Pastilky je možné užívat mimo jiné při:

  • zánětu dásní
  • paradontóze
  • gingivitidě
  • zvýšeném riziku kazivosti zubů
  • zápachu z úst
  • při potřebě zvýšené hygieny v ústech např. při nošení rovnátek, zubních implantátů nebo náhrad

Více info zde
608958a1f3aebobrazek.png

Reklama