Harmonická střevní mikroflóra je cesta ke zdraví nejen u dospělých, ale také u dětí, od miminkovského věku. Jejich střevní prostředí se vyvíjí ve sterilitě a je osídleno bakteriemi až po porodu. Pokud osidlování probíhá standardně, máte vyhráno. Nežádoucí mikroorganismy a oslabená imunita ale umí dítě velmi potrápit.

kid

Probiotika a děti je téma rozhovoru, který pro vás chystáme. Jako matky chceme udělat pro své dítě to nejlepší, a když jsou děti nemocné, děláme si o ně starosti a chceme pro ně kvalitní péči, nechceme nic zanedbat. Důležitá je také prevence a díky probiotikám posílíme dětem imunitní systém, tudíž můžeme řadě věcem předejít.

MUDr. Jindřich SlaninaChcete se na něco zeptat? Napadá vás otázka, kterou byste rádi položili lékaři, v souvislosti s probiotiky? Víte, jak se v nich orientovat, v čem jsou obsažené a jaký vliv mají na zdravá střeva - tudíž na celkovou imunitu dítěte. V čem mohou probiotika pomoci? Na jeké potíže mohou mít konečný vliv? Zeptejte se, dozvíte se zajímavé věci, které jste před tím nevěděli.

Na naše a vaše dotazy bude odpovídat MUDr. Jindřich Slanina, pediatr z Jindřichova Hradce. Pokud se chcete na něco zeptat, napište nás otázku pod tento článek nebo na e-mail klara.krizova@zena-in.cz

Těšte se na odpovědi, které pro vás zpracujeme do dalšího článku.

Reklama