ellenTéměř 30% práce praktického gynekologa zabírá diagnostika a léčba gynekologických zánětů. V naprosté většině případů se jedná o zánět pochvy. Typické příznaky: dlouhodobé a pravidelně se opakující svědění a pálení ve vnější i vnitřní oblasti pochvy.

Předpokladem vzniku zánětu pochvy je změna hodnoty kyselosti poševního prostředí. Tyto změny mají mnoho příčin. Nejdůležitější z nich je změna normálního poměru mikroorganizmů užitečných a škodlivých, které se vyskytují v pochvě i za normálních okolností. Tato změna je vždy na úkor užitečných laktobacilů, zajišťujících právě přirozenou kyselost v pochvě.

K přirozenému úbytku laktobacilů dochází zejména v období menstruace. Tedy v období, kdy dochází k pomnožení jiných nebezpečných bakterií. S těmito problémy si dokážou poradit probiotické tampony. Nabízí pochvě pomoc ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.“

Probiotické tampóny ellen® - prevence i léčba

Tampóny ellen®, obsahují laktobacily - bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Kombinace těchto laktobacilů je patentována pod obchodní značkou LN® (Lacto-Naturel®). Přítomnost LN® v tampónech ellen® tak zaručuje pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají. Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

Probiotické tampóny lze užívat při vaginálních problémech i mimo menstruaci, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V tomto případě je nutné probiotický tampón ellen® před použitím lehce navlhčit pod čistou tekoucí vodou a následně zavést. Díky tomuto lehkému navlhčení bude zajištěna účinnost laktobacilů obsažených v probiotickém tampónu, stejně jako během menstruace.“

ellen

V České republice získaly probiotické tampóny ellen® doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP. Tyto tampony mají navíc dvojí účinek - absorbují menstruační krvácení a ještě obnovují přirozenou poševní mikroflóru.

 

Reklama