Pro Váhy jsou velmi důležité vztahy. Snad žádné znamení netouží tolik po harmonii jako ony. Jakýkoli nesoulad je jim velmi nepříjemný, vnímají citlivě napjaté prostředí a mohou mít i neurotické potíže. Váha je citlivá bytost a má velké porozumění. Nemá ráda bezpráví, ponížení a hluk. Miluje hudbu, krásné tóny, obrazy a všechno, co lahodí jejímu vytříbenému vkusu. Váhy jsou nekonfliktní.

Pokud se jim například ve vztahu nedostává pocitu souznění, bez boje odchází, aby se už nevrátily. Váhy málokdy couvají. Jemně postupují kupředu a snaží se vycházet se všemi lidmi. Ne vždy se jim to ovšem daří. Je těžké dát jim to, co potřebují. Je těžké je uspokojit.

Žena Váha – Bývá skromná, elegantní, s vybraným vkusem. Hovoří pomalu a klidně. Je schopna si počkat. Váha povětšinou nekřičí, ale hodně věcí se jí dotýká. Je urážlivá. Hrubé vystupování, nevhodný oděv, zanedbaný zevnějšek nebo neomalené způsoby se jí příčí. Je-li Váze ublíženo, odejde. A to i v případě, že je pro ni loučení bolestné. Nedokázala by se smířit například se vztahem založeným na nějaké dohodě typu „kvůli dětem budeme spolu, ale bude si každý dělat co chce". Potřebuje lásku a souznění, pozornost a pocit vnitřní spokojenosti.

Muž Váha – Jeho vystupování je nenásilné a nepostrádá vtip. Je ovšem velice citlivý na svou osobu. Nepokoušejte se muže ve Váhách urazit, nebo se dotknout jeho citu. Patrně ho už neuvidíte, ač k rozhodnutí dochází mnohdy velmi pomalu. O to pevnější ale pak je. Muži ve Váhách se často dávají k policii a je tu i mnoho soudců. Nikoli pro potřebu masáže ega, ale pro jejich vrozenou potřebu zadostiučinění a pořádku. Jsou spravedliví, avšak rádi si vykládají spravedlnost po svém. Ve svých rozhodnutích jsou pevní, protože je činí pomalu. Muž Váha bude hledat ženu s šarmem a vnitřní i vnější krásou, kterou potřebují pro pocit duševního klidu. Hledají soulad, souznění duší a klid. O muže Váhu se budete muset starat, vyžaduje péči, kterou ovšem umí vracet. Problémem bývá nedůtklivost, s jakou hlídají vlastní osobu.

Sex s Váhou – Bude vždy plný něžností a dlouhé předehry. Váhám se většinou příčí hrubosti, takže svazovat se asi nebudete J. Jejich dotek bývá lehký a dokáží si doslova pohrát s každým centimetrem partnerova těla. Vnímají člověka jako obraz, který někdo namaloval. Váhy přikládají erotice dost velký význam. Není ovšem z jejich pohledu otázkou potřeb tělesných, ale jde jim o dotek a pocit blízkosti i zájmu. Milování s Váhou bude koncert, který bude hrát až do pozdního věku. Zajímá je vaše i jejich uspokojení.

Jak si sednou?

Váha s Kozorohem, pokud tento vlastní alespoň Měsíc nebo Venuši v dobrém postavení, ráda setrvá. Při nedobrém postavení je pro Váhu Kozoroh příliš necitlivý a Váha pro Kozoroha rozmazlená.
Vodnářem by Váha mohla utvořit poměrně rovnocenný vztah, pokud Váha vykousne Vodnářovo občasné odpoutání se a potřebu někde si o samotě vyčistit hlavu. Jejich vzájemné vnímání světa je ale hodně podobné s tím, že Vodnář je pokrokovější a Váha miluje tradice.
Rybkou je Váha většinou ráda. Rybka je jemná a Váze lahodí její empatie. Je-li Ryba muž, Váha někdy pochybuje o jeho věrnosti.
Beran s Váhou mohou utvořit vztah, založený na asc. Po stránce živlů si tito moc nesednou. Beran je prudký, což může Váhu dost rozhazovat.
Býk je k Váze pozorný a má pochopení. Problém bývá s prioritami a vnímání všeho hezkého. Býk je zaměřený na praktickou stránku. Tak jestliže ponechá Váze její potřeby různých serepetiček, které mu budou připadat zbytečné, Váha si bude jeho odpovědnosti vážit.
Blíženec Váhu rozhodně zkraje upoutá, ale později by pro ni mohl být příliš roztěkaný. Jeho pozornost je věnována mnoha věcem, a tak ho Váha může obvinit z nedostatku zájmu. Blíženec jí naopak může vyčítat, že jí „pořád něco nejde pod nos“.
Rak bude k Váze milý, pozorný a bude ji nosit na rukách. Povětšinou jsou to ale Váhy, které od Raků často utíkají. Myslím, že Račí svět má málo vzduchu a Váha může trpět přidušením.
Pro Lva bude Váha zajímavá, ale často málo akční. Jeho náhlá vzplanutí a věčný optimismus zase rozčiluje Váhu. Navíc Lvi milují okázalé věci a Váhy jsou spíše skromné znamení. Ne vždy se Lev také srovná se spravedlností v podání Váhy – má to jinak. Váha chce přemýšlet, zatímco Lev jde a koná.
Panna s Váhou bývá ve svazku často. Snad je to proto, že Panna je velmi přizpůsobivá a svět vidí z hlediska použitelnosti. Je tedy schopna přistoupit na kompromis. Váhám zřejmě lahodí, že je Panna nepředbíhá. Běda ale, pokud Panna Váze nevěnuje pozornost. Pocit nelásky a nedostatku „ňufání“ Váha netoleruje.
Váha k Váze jde, pokud jim nepřekáží postavení planet. Musí mít dobře aspektované Venuše, jinak se zrcadlí, což většinou odpíská Váha žena.
Štír uloví Váhu snadno, je totiž chameleón, když někoho chce. Váha je přímo nadšená z toho, co Štír dělá a říká, i z jeho schopnosti dívat se hluboko. Později bývá pro Váhu těžko snesitelný pocit, že ona je průhledná pro něho, ale on zahalen do mlhy pro ni. Navíc Štíří model „účel světí prostředky“ je pro Váhu často fatální.
Střelec bude Váhu dobývat a bude ho to bavit. Bohužel v mnoha případech jen do chvíle, než se tak stane. Vyčítá jí málo živočišnosti a ona jeho humor pokládá za netaktní a štiplavý.

Dítě Váha

Děti Váhy bývají velmi družné. Jestliže má maminka moc práce, bude malá Váha komunikovat i s panenkami, s domácími mazlíčky nebo s plyšovými zvířaty. Malé děti ve Vahách uklidňuje pěkné okolí a jsou rády, když na ně někdo mluví. Baví je hudební nástroje. Batolata milují pohádky, které končí „zlo bylo potrestáno a žili šťastně až do smrti”. Váhy byste měli povzbuzovat ke kreslení, malování a rozvíjení citu pro barvy a mělo by se jim zpívat. Děti ve Váhách nesnáší křik. Už v dětství se budou chovat smířlivě, ale jen proto, aby se vyhnuly nepříjemnostem. Dítě Váha by se mělo vychovávat v duchu vnímání jeho kvalit. Mají totiž tendenci se stále srovnávat s ostatními. Pro Váhy je velmi snadné vidět na druhém člověku to, co považují za dokonalost, a cítit se pak nedokonalé, nedělají-li přesně to samé. Tyto děti mají někdy pocit méněcennosti, protože věří, že někdo druhý je lepší.

Váhy bývají fyzicky krásné. Mají něžný pohled a přívětivé vzezření. Působí celkově přitažlivě. Zdravotně by si měly dávat pozor na alergie, nervy a chemické prostředky.

Slavné Váhy: Avril Lavigne, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Catherine Zeta Jones, Gwen Stefani, Gwyneth Paltrow, Susan Sarandon, Teri Hatcher, Chevy Chase, Eminem, Jean-Claude Van Damme, Jerry Lee Lewis, John Lennon, Luciano Pavarotti, , Matt Damon, Michael Douglas, Usher, Walter Matthau, Will Smith. 

Reklama