Těhotenství i život s novorozencem představují náročné období plné otázek a nových výzev. Kolikrát by se hodil odborník na telefonu? Právě proto vznikla mobilní aplikace Nutrimimi, která ženám usnadní prvních 1000 dní života dítěte, od početí až po batolecí věk. Aplikace je česká, zcela bezplatná a byla vytvořena společně s předními českými odborníky a testována maminkami.

Nutrimimi je aplikace pro moderní maminky nabitá informacemi a užitečnými nástroji. Stáhnout si ji můžete na Google Play nebo AppStore. Uživatelka při prvním přihlášení zadá termín porodu nebo stáří svého děťátka a aplikace už jí sama interaktivně provádí daným obdobím a předkládá relevantní články a videa. 

Nutrimimi

Chatujte s odborníky
Kromě článků aplikace nabízí také on-line chat s odborníky nebo praktický jídelníček pro těhotné, který byl sestaven ve spolupráci s odborníky z Thomayerovy nemocnice v Praze. Odborné rady tak budete mít vždy doslova po ruce.

„Každý mi říká, co nesmím jíst, ale nikdo nemluví o tom, co a v jakém množství bych jíst měla,“ říká těhotná Markéta. Díky těhotenskému jídelníčku v aplikaci se Markéta naučí, jak by měla upravit svůj jídelníček. Chytré upomínky ji navíc upozorní, aby si jednou týdně dala mořskou rybu nebo nezapomněla na druhou večeři při těhotenské cukrovce.

Nastávající maminky si mohou pomocí aplikace také zaznamenávat svou váhu a díky percentilovým grafům a doporučením mohou mít vývoj svého těhotenství pod kontrolou.

Maminky po porodu pak ocení záznamníček kojení. „Nejvíce mne nadchla možnost upozornění, z jakého prsu bude další kojení. To je určitě pro spoustu kojících maminek skvělý pomocník,“ říká maminka Jana, která už svou aplikaci používá.

Hlavní impuls pro vytvoření aplikace byl, když jsme viděli, jak si maminky i v dnešní době hlídají, z jakého prsu naposledy kojily, pomocí čárek na papírcích, gumiček na rukou a podobně,“ říká manažerka digitálního vývoje společnosti Nutricia Tereza Roučková. Výsledkem je nástroj Moje kojení, který maminky na vše upozorní a zároveň sleduje váhové přírůstky děťátka a poskytuje další kojící tipy.

„A když už jsme začali přemýšlet o tom, jak maminkám mateřství co nejvíce ulehčit, rozhodli jsme se vytvořit komplexní mobilní aplikaci, která ženám umožní mít těhotenství a mateřství skutečně pod kontrolou v příjemné, interaktivní a personalizované formě,“ dodává.

Nutrimimi

Reklama