Děkujeme za první hezký příspěvek, který nám poslala čtenářka s nickem Romča. Zřejmě nebude sama, která si dnes uvědomí, že je třeba přidat. Víc se maminkám věnovat, častěji se jim připomínat a říkat, že je máme rády.

Dobrý den, milá redakce a čtenářky.

Děkuji za dnešní krásné téma. Škoda že, u nás byl Svátek matek opomíjen a ve stínu MDŽ, které se stalo zprofanovaným. Je dobře, že se k němu vracíme, protože maminky jsou nejen ženy, ale především dárkyně života a toho je třeba si vážit a cenit. Dříve ženy rodily jedno dítě za druhým, dřely a život si moc neužily, dnešní maminky jsou na tom mnohem lépe. Ale o tom jsem psát nechtěla.

Najednou jsem si totiž uvědomila, že i já svoji maminku „zanedbávám“, nějak mi stačí, že je, že ji občas zavolám, nebo ji navštívím, ale asi je to málo. Měly bychom si přiznat, že často na své maminky zapomínáme a máme pocit, že tady pro nás budou navždy. Teprve až když nás opustí a odejdou navždy, si uvědomíme, jak moc nám chybí a co všechno jsme jim nestačily říct. Jenomže už bude pozdě, takže udělejme to hned, dokud je čas.

Zvedněte telefon a popovídejte si s ní. Jste stále její dítě, i když je vám dvacet, třicet, šedesát a ona vás ráda uslyší, neřku-li uvidí a obejme.

Všimněte si veselých plamínků v jejích očích, když se objevíte ve dveřích. Všechno jde najednou stranou a ona vám snáší modré z nebe. Své holčičce, která si na ní vzpomněla. Dejte si závazek, že jí zavoláte alespoň jednou týdně. Nic vás to nestojí a jí to udělá radost.

Neberte mě jako nějakého moralistu, tím že radím vám, potažmo ponoukám sama sebe. Doba je uspěchaná, klade na nás vysoké nároky, ale na to se nesmíme vymlouvat. Čas každému utíká stejně, a možná našim mámách ještě rychleji.

Mějte se krásně

Vaše Romča

Milá Romčo, mluvíte mi z duše, také mám pocit, že bych měla navštěvovat svou maminku častěji

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Máte také vůči své máme dluh? Věnujete se jí tolik, kolik by si přála? Bydlíte poblíž a můžete ji navštěvovat, nebo jste od sebe daleko a jezdíte za ní jen občas?

Vzpomínáte si na první okamžik z dětství, kdy si vybavujete její tvář?

Považujete svoji matku za autoritu, nebo máte spíš kamarádský vztah?

Máte nějakou příhodu?

Jaká jste vy matka? Převazla jste od své mámy nějaké výchovné metody, nebo na to jdete úplně jinak?

napište nám o své mamince, popřejte jí k svátku, nebo jí pošlete oblíbenou písničku.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama