Možná to znáte i vy. Palčivou bolest v podbřišku, která se ráda vrací při nachlazení. Je to problém, kterého se všichni snažíme vyvarovat, protože je velmi nepříjemný. Infekce močových cest patří mezi nejčastější onemocnění v populaci.

Větší výskyt těchto onemocnění je u žen, což je dáno jejich anatomickými předpoklady. Infekce močových cest se projevuje častým nucením na močení, pálením a řezáním při močení, bolestí v podbřišku nebo v bederní krajině.

Akutní záněty je většinou nutné léčit antibiotiky. Neléčené a nedoléčené infekce vedou k opakování (recidivám) až chronickým infekcím.
Nejčastějším důsledkem chronické infekce močových cest jsou potíže při močení a inkontinence (nechtěný únik moči), příčinou selhání ledvin je ve 25% chronický zánět ledvinné pánvičky.

Firma Walmark doporučuje pro zabránění opakování infekcí močových cest svou novinku – Urinal. Urinal® obsahuje extrakt z brusinek (Vaccinum oxycoccus), který příznivě působí na činnost močového ústrojí.
Brusinky jsou bohatým zdrojem vitaminů, bioflavonoidů a dalších přírodních látek s prospěšným účinkem na zdraví člověka, zvláště pak na močové ústrojí. Extrakt z brusinek zabraňuje uchycení baktérií, především Escherichia Coli, na stěnách močové trubice a močového měchýře (právě E. Coli je příčinou vzniku 85% všech infekcí močových cest).

Pravidelné denní užívání pomáhá zabraňovat vzniku opakovaných zánětů močových cest.  Urinal® je možné užívat společně s antibiotiky.

Komu tedy Urinal® pomáhá?
- osobám trpícím opakovanými záněty močových cest,
- osobám s chronickými záněty močových cest,
- pacientům s ledvinovým onemocněním (močové kameny, poruchy odtoku moče, refluxy, vývojové anomálie močových cest),
- inkontinentním pacientům, pacientům se zavedenou cévkou,
- osobám se zvětšenou prostatou (zhoršený odtok moči výrazně zvyšuje riziko infekce močových cest),
- pacientům s neurologickým onemocněním (roztroušená skleróza, poranění míchy),
- nemocným cukrovkou a s oslabenou imunitou.

■ výborná prevence opakovaných infekcí močových cest
■ je vhodným doplňkem léčby u chronických infekcí
■ obsahuje přírodní látky a nemá nežádoucí účinky