Samotnou podstatou milování je to, že by zúčastněným mělo přinášet libé pocity. V životě ženy však nastávají situace, kdy tomu tak není. Například jestliže nedochází k dostatečnému zvlhčení sliznice, mohou sex doprovázet nepříjemné až bolestivé pocity. S problémy tohoto typu se setkávají například ženy po porodu, respektive po šestinedělí, když se chtějí vrátit ke svému původnímu sexuálnímu životu. Toto období bývá pro ženu náročné nejen fyzicky, ale i psychicky. S příchodem nového človíčka do rodiny nastávají starosti, rodina si zvyká na nový řád a navíc se v těle novopečené maminky odehrávají bouřlivé hormonální změny vedoucí k návratu do „normálu“. Kolísající hladiny hormonů v těle mohou způsobovat nedostatečné poševní zvlhčení. Jako psychický i fyzický blok může působit také to, že byl při porodu proveden nástřih hráze. Pro pohodový návrat k plnému sexuálnímu životu proto mnohé ženy volí na radu lékaře lubrikační gel, jako jedno z možných řešení svého problému.

Další skupinou, která si chce užívat sex bez omezení a přitom se více či méně setkává s problémem v podobě nedostatečného zvlhčení, jsou zralé ženy. I zde jsou na „vině“ hormony, například v období menopauzy se snižuje produkce estrogenu, poševní sliznice je tenčí, citlivější a nedochází k potřebnému zvlhčení. Ani ženy po přechodu však nemají důvod k tomu, aby rezignovaly na svůj sexuální život. Také ony mohou s pomocí lubrikačního gelu zažít spousty krásných chvil v rámci plnohodnotného sexuálního života.

Lubrikační gel, který nabízí firma Altermed, je přípravek nahrazující nedostatečné zvlhčení sliznice při pohlavním styku. Kromě zvlhčujícího efektu má tento gel pH 5,0, které zaručuje kyselé prostředí, jež výrazně omezuje průnik a množení patogenních mikroorganismů. V současné době je tento gel k dostání buď neparfémovaný, nebo s vůní jahod.

Více informací o lubrikačním gelu Intima a dalších výrobcích intimní hygieny najdete na internetových stránkách www.altermed.cz

Reklama