I dnes tu pro vás máme pár prima nápadů, jak si lacino vyrobit luxusní dárky, strávit svátky ve vysoké společnosti, i když jste zrovna sami, nebo jak se vyhnout předvánočnímu úklidu i pečení. Zůstaňte s námi!

 

            Nejen pro zářivé oči dětiček je tu pěkný balíček s mnoha dvířky plný čokolád! Pro zapomnětlivé rodiče nabízíme speciální typ: Adventní kalendář typu C

 

            Budete potřebovat: Všechny složenky, které se během roku tak nějak nakupily mezi novinami, na botníku, v té krabici pod televizí, za zrcadlem a v reklamních letácích. Bílá lepicí pasta, barevné kartony, nůžky.

 

Postup: Pečlivě si rozdělte na hromádky jednotlivé položky a začněte vše skládat do malých balíčků. Na adventní neděle doporučujeme zabalit zdravotní a sociální, roční poplatek za psa nebo už propadlé složenky s navýšeným penále. Je na vás, jestli balíčky vložíte do loňského vyhryzaného čokoládového kalendáře, nebo vyrobíte pěkné malé krabičky na každou složenku. Můžeme vás ujistit, že výroba kalendáře je překvapivě levná v poměru k luxusu, který darujete!

 

            Tip:  Na zadní stranu složenek napište něco milého. Třeba telefonní číslo na sociálního kurátora, adresu nejbližšího azylového domu nebo nějaké pěkné heslo pro celý den. Doporučujeme třeba: Kalousův dvojitý zákon – Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky, ale počet vstupů do jedněch s*ček není ničím omezen. (V. Renčín)

 

            Už nechcete trávit Štědrý den ve Lhotě s rozhlasem a medvídkem a všem v práci vyprávět o lyžovačce v Alpách s tajemným Borisem? Nemůžete se v rodině dohodnout na harmonogramu návštěv? Přítel chce zase vyrazit na hory, ale vy byste raději na safari? Máme pro vás tip, jak strávit svátky se skutečnými zvířaty!

 

            Budete potřebovat: Trochu kuráže do začátku.

 

            Postup: Víte ve vašem okolí o nějaké pěkné trafice? Drahé časopisy na křídovém papíře, DVD, cigarety, alkohol… chápete? Ani se nesnažte to nějak skrývat. Jestli si toho narvete pod triko dost a trochu trafikantku ožižláte na kotníku, máte šanci strávit Vánoce s opravdovými borci v oboru. A co si budeme povídat, můžete tu potkat i toho chlápka, co byl ještě minulý rok v záběrech Slavíme s Novou. Prostě žádná sebranka. To až budete do jednoho povoleného telefonátu  vyprávět, můžete se spolehnout, že jedno oko nezůstane suché.

 

Tip: Hlavně tu důchodkyni nechte zavolat tísňovou linku, jinak letos zase strávíte Vánoce sami s hromadou časopisů.

 

No a tím se pěkně dostáváme k pečení a úklidu. Některé věci na Ruzyni skutečně dělat nemusíte. Nejedna hospodyňka přiznává, že koncem prosince je ráda, když si ráno stihne ustlat a jednou týdně se dostane na procházku! O harmonogramu návštěv nemluvě! Tady to prostě dohodnou za vás!

Reklama