Karolína dostala nabídku na práci snů, která se neodmítá. Toužila po ní celý svůj život. Jenže to má háček. Musela by se vzdát svých dětí a vnoučat.

„I kdyby na chleba nebylo, každý rok musím jet na dovolenou někam do tepla. A to zásadně v zimě, protože tohle roční období tu vážně nesnáším. Už odmala mám sen, že jednou budu žít kousek od pláže, koupat se každý den v moři a užívat si slunečných dnů po celý rok. Teď mě od toho dělí jen malý kousek a já to pravděpodobně odmítnu. Nevěřili byste, jak mi to láme srdce,“ svěřuje se Karolína, která má už jen pár dní na životní rozhodnutí.

Filipíny

Když byla minulý rok s manželem na Filipínách, seznámili se tam s majitelem jejich hotelu. Byl to také Čech a náramně si padli do noty. „Pracuji u nás ve městě jako provozní ředitelka penzionu, takže jsme si povídali i o tom, co a jak by mohl ve svém hotelu změnit či vylepšit. Byl mými nápady nadšený, ale nikdy by mě nenapadlo, že se za půl roku ozve s takovou nabídkou! Chce, abych vedla jeho hotel, a můj manžel aby dělal údržbáře. Bydlení bychom měli samozřejmě zajištěné. Když s tím za mnou přišel, rozbušilo se mi srdce. Vždyť celý život nesním o ničem jiném!“ radovala se Karolína. Jenže vzápětí jí došlo, co by to znamenalo. Žila by tisíce kilometrů od svých dětí a vnoučat.

„Ano, mohla bych za nimi létat. Jenže které babičce by stačilo vídat se s vnoučaty třeba dvakrát do roka? I dcery na tento nápad koukaly dost vyděšeně, ačkoli nás od toho v žádném případě neodrazovaly. A tak máme už jen pár dní, abychom to s manželem rozsekli. Nejspíš ale dáme přednost rodině, i když budeme tuhle práci odmítat s velmi těžkým srdcem,“ smutní Karolína.

Čtěte také: