Nejen o drahé kandské vojtěškové medicíně, ale také o dalších zvláštních léčebných postupech napsala k dnešnímu tématu čtenářk Pajda. Vyhnat bacila můžete třeba slivovicovým čajem...

Pojďte vyhnat bacily se čtenářkou Pajdou...


Posílám recept, který je zaručeně zázračný a zabírá. Pro ty nevěřící: je ze zámoří, z úžasné země, kde jak víme, všechno funguje na 100%...totiž přímo z New Yorku.

Vezmeme velký hrnek - ten největší, který máme - a z 1/4 jej naplníme slivovicí. Kde ji v NY vzali, to nevím, ale podotýkám, že recept je opravdu autentický a od člověka, který v Evropě sice byl, ale omezil se na Paříž. Přidáme sáčky s čajem - množství je dáno velikostí hrnku - tak, aby vznikl hodně silný čaj. Zalijeme vařící vodu do 3/4 a zbývající čtvrtinu doplníme medem. Vyndáme sáčky. Rozmícháme a co nejvřelejší vypijeme, nejlépe někde blízko postele. Ono to sice nijak extra nezabere, ale neznám nikoho, kdo by při použití dost velkého hrnku nezůstal aspoň 24 hodin ležet. A neznám nachlazení, které by za 24 hodin v teple aspoň trošku nepovolilo...

Jinak docela hnusný, ale osvědčený recept je natírání husím neb kachním sádlem s přidáním různých bylinek. Obvykle se používá na hrudník, většinou s mátou nebo s jinou záležitostí.

Dost divný prostředek proti bolení zubů je čaj z jednoho dílu heřmánku a jednoho dílu máty. Pokud totiž nemáte zkažený zub, ale zánět dásní, pak tenhle čaj nejen desinfikuje, ale zároveň uvolňuje a tím pádem hnis odtéká a rána se hojí mnohem líp, než bez něj.

A asi nejhnusnější, co jsem kdy pozřela, byly vojtěškové granule od jisté nejmenované kanadské firmy. Jestli fungovaly, to vážně nevím, ale jakmile jsem si otevřela lahvičku s touhle poměrně hodně drahou medicínou, naše morče stouplo na zadní a začalo hvízdat... takže zřejmě opravdu přírodní produkt.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 2. 2013: Léčivé fujtajbly

  • Znáte (a používáte) nějaký léčivý „fujtajbl“?
  • Jakou nepříjemnou, odpornou, nebo dokonce bolestivou léčebnou procedurou jste prošla?

Na téma o léčivých fujtajblech a nepříjemných léčbách pište své příspěvky formou zážitků a zkušeností na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 15. 2. 2013, 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Po skončení tématu se dozvíte, kterou z přispěvatelek odměníme pěkným dárkem: meruňkovým a třešňovým šamponem GARNIER KIDS.

garnier

Reklama