Stížnost k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Iva K. Její šestiletá dcerka má jeden velký koníček - roznášení hraček po celém bytě.

Zatím to vypadá tak, že neexistuje pořádné dítě. Další stížnost na dětský bordýlek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Iva K.


Krásný zasněžený den ženy in.

Náš bordelkoutek je v dětském pokoj moji šestileté roštěnkyi. Každý den před spaním uklízím s dcerou pokoj, ale stále to není to, jak bych si pořádek představovala. Má box na hračky. Felixe (plátěný koš) na větší hračky. Různé krabičky a krabice na kostky a samozřejmě komodu na krabice s hrama puzzle... Je to nekonečný boj. Pokaždé si to organizuje jinak a tam kde mají být kostky nacházím papuče, v kufříku na pastelky a sešity jsou najednou trička a pěkně zmuchlaná a kostky všeho druhu pěkně schované pod postelí. Navíc má mánii v sáčkách, pytlíkách a krabičkách. Nic nesmím vyhodit, všechno se jí hodí. A pak nacházím pastelky v tzv. trojobalu. Vše pečlivě zabalené v pytlíku od rohlíiku a ten v dalším papírovém a svázané gumičkou. V různých batůžkách má další a další překvapení. Oblečení zásadně zmuchlá do kuličky a hodí na židličku. Až má hromádka metrovou výši a nemůže najít jediné štramplíky, tak milou hromádku přemístí do koše na prádlo a je uklizeno. Na psacím stole se k sobě tulí kde co. V omalovánkách jsou založené pastelky a mezi tím občas i knížka. kolikrát toho vytahá na stůl tolik, že kreslí na malém místečku v rohu, nebo si to rovnou donese do kuchyně. Někdy má uklízecí období (netrvá déle než hodinu) kdy si vše hodí doprostřed pokoje a třídí a třídí. Škoda jen, že je to pravidelně v době kdy má jít spát. Kolikrát se přistihnu, že po uklizení obyváku zamířím do kuchyně, ukldim jídelní stůl a můžu tak pokračovat postupně v celém bytě. Zmožená si sednu v obyváku na gauč a rozčílím se, protože s roznosem hraček ještě stále nepřestala :-) Není se opět kam totiž posadit. Zvláštní je, že ve školce zas dělá neustále pořádky a dětem hračky bere a dává na místo. Tam ji naopak chválí, že jde vidět, jak ji k pořádku vedu .-) No těším se, až to poznám i já při pohledu do jejího pokoje.

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 17. ledna 2011: Domácí bordelkoutek

  • Máte doma bordelkoutek?
  • Jak řešíte neskladný nepořádek?

Tentokrát si budeme povídat o uklízení, respektive o neuklízení. Zajímá mě, za jaké místo se doma stydíte - tedy zda-li máte doma nějaký bordelkoutek. Pokud budete chtít a mít odvahu, můžete ho nejen popsat, ale i vyfotit. Pokud ale budete posílat potku, prosím jen o jeden snímek! Pokud chcete získat krásný dárek, totiž krásný balíček Pur, ve kterém mimo jiné najdete i přípravek Pur 3xACTION se skvělou dezinfekční a odmašťovací silou, zasílejte své příspěvky k tomuto tématu nejpozději 17. 1. 2011 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

pur