V příspěvku čtenářky Kytinkak si můžete přečíst, jaké má člověk pocity, když by rád krev daroval, ale pro nemoc nemůže. Možná to znáte také...

Další přispěvatelkou k dnešnímu tématu je čtenářka Kytinkak. Krev darovat nemůže kvůli zdravíčku...


Nejdříve přeji nádherný den a pohodu.
Posílám malý příspěvek na dnešní téma, protože úžasnější lidi, než ti, kteří darují tuto vzácnou tekutinu, snad ani není možné neobdivovat.

A pokud nejste dárkyní - proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Toto téma je velmi úctyhodné. Kolikrát bych moc ráda darovala sama krev. Ale dvakrát jsem měla zánět jater a tak darovat krev nemůžu. A to jsem člověk, který nepije a nekouří. Prostě slabší imunitní systém a hned je člověk jak mucholapka na neduhy.
Určitě všichni co darují krev, plazmu nebo cokoliv s dárcovstvím spojené, mají můj velký obdiv a patří jim velké díky. Nebýt těchto lidí, mnoho životů by vyhaslo. Já sama měla dost těžké porody a u každého mi dávaly nejméně 4 transfúze krve, takže lidem od kterých jsem ji dostala moc děkuji. Zachránily mi život.

Čtenářka Kytinkak

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama