Někdo jezdí na kole jen tak rekreačně a pro radost z pohybu, ale je mnoho těch, které svou zálibu chtějí dohnat do dokonalosti. A tak nekladou nároky jen na sebe samé, ale také na své vybavení, které dokáží ocenit.

Pro tyto sportovkyně (přesněji sportovce) má firma Author v nabídce své nové „Třešničky na dortu“.
Pokud tedy váš partner patří k těmto zažraným nadšencům, kterým dělá maximální potěšení jízda na kole, které je z řady „Nej Nej“, dejte mu přečíst tento článek nebo ho rovnou naveďte na stránky www.author.cz

V prvé řadě je to velmi elegantní, již od pohledu, pánské silniční kolo Author A 7703.
Je složeno z těch nejlehčích a nejspolehlivějších komponentů a součástek (kompletní sada Shimano Dura Ace), váží pouhých 8,10 kg. Vyrábí se v černé barvě a vypadá naprosto úžasně :-).
Protože je to kolo pro náročné, je i koupě trochu náročnější pro peněženku kupujícího.

Další bonbónek, který naši muži určitě ocení, je horské kolo Author Introvert.
Také Introvert je osazen tím nejlepším, co světoví výrobci nabízejí pro horská kola – sadou Shimano XTR včetně V-brzd, plášti Panaracer a dalšími doplňky značky Ritchey. Je také v černém provedení a váží jen 10,60 kg.

Nároční však nebývají jen naši partneři, ale také naše děti. Pubertální mladíci velmi často sní o kole, na kterém by se naučili dělat různé skoky, jezdit na U-rampě či provádět jiné akrobatické kousky. Jenže to nejde dělat na normálním kole, na tyto skoro kaskadérské aktivity je třeba kolo speciální.
Pro tyto odvážlivce Author nabízí tři kola z řady BMX, Dirt Jump a Street s příznačnými názvy :-)))).

Na skákání je to kolo Massacre (Dirt Jump), streetové kolo Coma se stupačkami a dětský BMX A One.
Všechny tři mají menší kola a různé „vychytávky“, jako jsou ocelové stupačky na předním a zadním kole, otočná řídítka kolem dokola…, bez kterých jde daleko hůř dělat vše, co si tito páni kluci přejí.
Kolo A One je BMX kolo, určeno pro menší děti. Určitě znáte přání svých dětí a tato kola se v nich možná objevují :-).