Problém vyhodit vše nepotřebné ji provází od dětství. Přiznává, že je to tak trochu úchylka. Rodiče nesměli sáhnout na žádnou její opotřebovanou hračku, dodnes má schovanou i většinu starých učebnic a sešitů ze základní či střední školy. Skladuje všechno, co by se jednou mohlo hodit, ale i plno zbytečností. Jen proto, že je jí líto hodit své „poklady“ do koše. A nezměnila se ani poté, co založila vlastní rodinu. Jenže jejímu muži došla po jedenácti letech definitivně trpělivost. Kvůli skříním praskajícím ve švech a všudypřítomným plastovým boxům a krabicím jí pohrozil rozvodem.

mese.jpgFoto: Shutterstock

Práce z domova vše uspíšila

„Vždycky remcal, ale tentokrát na něm bylo vidět, že už to skutečně myslí vážně. Prý jestli se do měsíce nezbavím poloviny všech těch krámů, ze skladiště se stěhuje,“ vzpomíná Adéla na ultimátum, které dostala letos v zimě. Uspíšil ho i lockdown, který manžela odsoudil k práci z domova. Až strach z jeho odchodu ji přiměl konat. Slíbila, že byt od zbytečností pročistí. Spíše ale přemýšlela, jak nařízení obejít.

Slib dodržet (ne)chtěla

„Nedokážu se zbavit třeba věcí po dětech. Vždyť v tom kočárku, oblečení, postýlce a tak dále vyrostly! Nebo svého oblečení. Je tam většina věcí úplně nových, co jsem nikdy neměla na sobě. Třeba se to bude ještě hodit. A když ne mně, tak třeba dceři. A tak bych mohla pokračovat,“ krčí rameny Adéla, která přece jen vymyslela, jak to udělat, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá, jak se říká.

Pomohl kolega

„Uprosila jsem kolegu v práci, aby mi pronajal svůj sklípek v paneláku kousek od nás. Kdysi mi říkal, že ho má prázdný a vůbec neví, co by tam dával. Nakonec souhlasil, takže došlo na stěhování. Všechny věci, které manžela štvaly, jsem přestěhovala tam. Tajně, když odjel k rodičům,“ usmívá se Adéla, která si po jeho návratu vysloužila pochvalu. Pravdu samozřejmě neřekla.

„Kolegovi platím za pronájem měsíčně symbolickou pětistovku. Za to mám prostor pro své věci a klid v duši, že jsem žádnou z nich nevyhodila. Jednou určitě jejich čas přijde…,“ dodává Adéla.

Čtěte také:

Reklama