Také se vždy těšíte na sezónu, kdy broskve už nechutnají jen jako polystyrén, ale jsou sladké a šťavnaté? Milujete jejich chuť i vůni?

Sezóna broskví je v plném proudu a my si konečně můžeme vychutnávat jejich jedinečnou chuť. Toto lahodné a omamně voňavé ovoce si často spojujeme s letními výlety, sluníčkem i mořem, kdy jsme se v parním dni s chutí zakousli do této šťavnaté pochoutky. Někdo je rád konzumuje čerstvé, někdo pravidelně „ujíždí“ na kompotu, další má plný špajz marmelády. Existuje i spousta receptů, zkuste tedy jeden letní.

ceresit

„Oranžová“ bublanina

Všichni znáte třešňovou bublaninu, ale zkuste jednou něco jiného – co třeba broskvovou.    

Připravte si:

  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 1 hrnek cukru krupice
  • 1 ks vanilkového cukru
  • 1 ks prášku do pečiva
  • 2 vejce, ½ hrnku oleje
  • 1 hrnek mléka

Omyté, vypeckované rozkrájené broskve na měsíčky.

Jak na to:

Smícháte mouku, cukr, vanilkový cukr, prášek do pečiva, vejce a olej a mléko a vymícháme těsto. Když by bylo těsto moc husté, přidejte ještě trochu mléka.

Plech vymažte máslem a vysypte hrubou moukou, nebo vyložte pečícím papírem. Vlijte těsto a poklaďte jej nakrájenými broskvemi. Pečte v předehřáté troubě na 170-180°C cca 30 minut.

Vystydlou bublaninu posypte moučkovým cukrem, nakrájejte a ochutnávka může začít. V parných dnech bublaninu můžete vyšperkovat broskvovým pyré nebo zmrzlinou.

Voňavý šatník

ceresit1Nejen vaše kuchyň může vonět po broskvích, touto omamnou vůní si můžete provonět i váš šatník! Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáček s vůní broskví pohlcuje nadměrnou vlhkost a zápach a předchází tím vzniku plísní. Sáčky jsou vhodné do malých a uzavřených prostor, jako jsou šuplíky, botníky, nebo sportovní tašky, kde pohltí vlhkost a místo provoní svěží broskvovou vůní. Granulát uvnitř sáčku se během 4-6 týdnů mění postupně v gel. Pak jej jen vyměníte za nový.

Doporučená MO cena balení po 2 kusech – 99 Kč. Zakoupíte v drogeriích a řetězcích.

Více na www.stop-vlhkosti.cz

broskve1

Reklama