Známé herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová křtily pokračování knihy Davida Michieho Dalajlamova kočka a umění příst. Nový půvabný příběh o podivuhodném životě kočky Jeho svatosti, který se u čtenářů stal hitem loňského léta, vydává nyní v češtině opět nakladatelství Synergie Publishing.

Sympatické herečky mají blízko k buddhismu, a navíc jsou i velkými milovnicemi koček. Shodou náhod se navíc obě na křest vrátily přímo z Malého Tibetu, kam v červenci odjela každá zvlášť s jinou dobrovolnickou organizací.

kocky

Zábavný a čtivý román Dalajlamova kočka a umění příst líčí život kočky jeho Svátosti, které Dalajlama, než odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží úkol: objevit pravou příčinu štěstí. A právě plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Setkání s tajemným jogínem odhalí její minulost a díky rozhovoru univerzitních profesorů zas přijde na to, jak vědci definují štěstí a v čem se věda podobá buddhismu.

Kočičím předením proti starostem a stresu

„Na pokračování příběhu o kočce Jeho svatosti jsem se moc těšila. Kniha mi přinesla klid a pohodu, jako předcházející díl a já spokojeně předla spolu s ní. Je to přesně ta kniha, u které nechcete, aby skončila,“ říká Ivana Jirešová, která první díl půvabného vyprávění o kočičím životě v buddhistickém klášteře křtila již minulé léto.

A protože základním principem je podle buddhistů starost o druhé, rozhodly se herečky podpořit i modřanský kočičí útulek Šanta kočičí, kterému vydavatelství Synergie Publishing věnovalo finanční dar. “Sama mám doma dokonce šest koček, a tak vím, jak jsou kočičí společníci milí a že bezpečně snižují hladinu stresu a krevní tlak. Možná právě tím, jak krásně předou“, říká Markéta Šimáčková, ředitelka vydavatelství.

kocky2

Kniha Dalajlamova kočka a umění příst plná moudrých, laskavých ale i vtipných rad dává nejen návod jak štěstí a spokojenosti dosáhnout, ale i jak ho udržet, když na nás padne pocit smutku a rozladění.

„Ohledně štěstí existuje jedna moudrost: pokud si přeješ ukončit vlastní utrpení, snaž se ukončit utrpení druhých, a pokud si přeješ být šťastný, hledej štěstí pro druhé,“ píše v knize její autor David Michie, mezinárodně proslulý autor úspěšných knih, které přibližují buddhismus čtenářům v dnešním uspěchaném západním světě. Jeho knihy jsou překládány do mnoha jazyků a vydávány po celém světě.

kocky¨

foto archiv Synergie Publishing

Reklama