Vtipný výčet všech výhod letošní zimy nám poslala čtenářka Simič. Ale samozřejmě zmínila i nevýhody. Jaké? To už si budete muset přečíst samy.

Souhlasím s Vámi, milá Simič, já taky nenadávám. Zvlášť na vesnici je sníh a mráz většinou komplikace. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Zdravím všechny příznivce Ženy-in.

Je leden. Alespoň podle kalendáře. Realita je však docela jiná. Buďto se zima uložila omylem k zimnímu spánku, nebo se jí zkrátka nechce vládnout. Asi nesehnala sníh a pořádný mráz, tak to jen tak flinká. Co se mě týče, já jsem naprosto spokojená. Lopata na odhazování sněhu mi vydrží do příštího roku, rovněž tak sáně a boby. Vloni totiž děti zlikvidovaly dvoje boby, dvoje lyže a jedny sáně. Jak to tak vypadá, letošní zimu přežijeme i bez sádry, protože není na čem uklouznout. Taky si nezhuntuju tělo věčným odhazováním sněhu a na rukách nemám mozoly od lopaty. Také jsem letos ušetřila za bundu, kterou jsem měla už na podzim občíhlou, ale připadá mi zbytečné ji kupovat. Také děti nepoztrácely spoustu rukavic, čepic a šál, protože je zkrátka nenosí. Také každé ráno nedrkotám zuby, když jdu venčit psa. Nemusím hledat auto pod sněhem. Nemusím topit jak v pekle. Nemusím mít strach, že na mě z nějaké střechy spadne obrovský špičatý rampouch. Nemusím mít strach, že se mi letos propadne pod tíhou sněhu střecha na kůlně. Pro mě má toto počasí samé výhody. Jen je mi líto přírody, která je, chuderka, pořádně zmatená a určitě to bude mít vliv na letošní úrodu čehokoliv, takže velký důvod pro další zdražování čehokoliv. Také je mi líto vlekařů a majitelů horských hotelů, že momentálně třou bídu s nouzí. Jak to tak vypadá, budeme si muset zvykat na stále větší a větší výkyvy počasí. Jenom doufám, že opožděný sníh nenapadne až v červnu a v létě přijde nějaké to tornádo. Snad se počasí umoudří a všechno se vrátí do starých kolejí a bude to zase tak, jak to má být.

Hezký „lednový“ den.

Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaNapište mi, těším se na vaše příspěvky. Jednu z vás samozřejmě tradičně odměním, tentokrát to bude balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZIMA. Předem děkuju!

cajcaj

Reklama