Co všechno myslíte, že umí chytrá cyklistická přilba? Kromě tradiční ochrany hlavy při nehodě nabízí helmy Livall všechny funkce cyklistického počítače, vestavěné světlo, ukazatele směru, diskrétně schované reproduktory, Bluetooth handsfree, vysílačku, která propojí spolu jedoucí cyklisty. Přilba zároveň přivolá pomoc, pokud dojde k nehodě a uživatel se dostane do bezvědomí.

Klíčovým prvkem bezpečnostní přilby je přirozeně ochrana hlavy. Skelet je proto vyroben z moderních odolných materiálů nejvyšší kvality. Jak již bylo řečeno, základem každého chytrého přístroje je jeho propojení s mobilním telefonem a v něm nainstalovanou příslušnou aplikací. Nejinak tomu je i v tomto případě. Přilba, přiložený dálkový ovladač i snímač otáček komunikuje bezdrátově se smartphonem a celek představuje komplexní systém pro silniční nebo terénní cyklistiku.

helma Livall

Kdykoli najedete coby cyklista na silnici, musíte být z důvodu bezpečnosti dobře vidět. Kromě reflexního oblečení je od podvečerních hodin nezbytné jasné osvětlení. To zajišťují dnes nejčastěji LED svítilny, které lze připnout na sedlovou trubku, případně pomocí pásku na nohu či ruku cyklisty. Obě nové přilby Livall mají v zadní části skeletu 8 vysoce svítivých LED diod, které lze aktivovat pomocí přiloženého ovladače připnutého na řídítkách kola.

Helma Livallhelma livall

Přivolání pomoci v případě nehody. Pokud uživatel na kole upadne, senzor otřesů informuje okamžitě chytrý telefon a ten spustí odpočítávání. Je-li cyklista v bezvědomí a nezruší tento krok na displeji, vyšle telefon na předem stanovený kontakt signál SOS s informací o přesné poloze účastníka nehody, kterou zjistí na základě GPS ze smartphonu.

Více na www.superveci.cz

Reklama