Bambus štěstí

  • Nejedna tradice říká, že právě bambus štěstí by měl být první květinou, kterou si do nového domova přinesete. Měl by totiž zajistit, aby se vám v novém místě spokojeně žilo. Sice je nazýván bambusem, ale s tím nemá nic společného. Jedná se totiž o druh rostliny zvané dračinec neboli dracena. Bambus se mu přezdívá, jelikož má s originálem jednu společnou věc, to je způsob pěstování. Existuje spousta jeho variant. K dostání je jeden stonek, ale i několik vrstvených řad, které vypadají zvláště atraktivně. Může být rovný, ale také ve spirálách. Nejčastěji se pěstuje ve vodě, ale i v hlíně se mu daří. Důležité je, aby měl bambus štěstí neustále dostatečnou závlahu. Pokud tedy nejste zrovna nadaná floristka, pořiďte si tenkou vázu, ve které jej budete pěstovat. Občas se nezapomeňte podívat, zda má dostatek vody. Rostlinu, která má vnést do vašeho života štěstí, nikdy nedávejte na přímé sluneční světlo, to ji totiž nedělá dobře. Klidně bambus dejte někam, kde není tolik ostrého světla. Bude se mu tam líbit a poroste vám do krásy.

5b0c5782ac49aimage.jpg

Níže je můj bambus štěstí, který jsem si jako první věc přinesla do nového bytu. Prvně byl ve vodě, ale po půl roce jsem ho přesadila. Už je to téměř dva roky co ho mám a vypadá to, že se mu daří.

5b0d368d49dc9obrazek.jpg

Tlustice vejčitá

  • Štěstí, bohatství a láskyplné vztahy, to symbolizuje právě tato africká rostlina. Ne nadarmo se přezdívá penízky nebo štěstěna. Říká se, že každý nový list znamená lepší finanční situaci, která by se měla zanedlouho dostavit. Ač se jedná o sukulentní druh, daří se mu i v českých domácích podmínkách. Listy jsou tlusté, jelikož v sobě drží vodu, lesklé a hladké. Výjimečně může bíle či růžově kvést, to především na jaře. Je vhodná jako pokojová rostlina, ale v teplém období se jí bude dařit i na balkónech či zahradách. Co se týče pěstování, se zaléváním opatrně. Když tlustici často přelíváte, může začít hnít a zahyne. První známkou, že rostlina má příliš vody, jsou pomalu žloutnoucí listy. Pokud se o ni budete starat s láskou, vydrží vám opravdu hodně dlouho. Možná ji ještě zdědí ještě vaše vnoučata. Je vhodná i jako dárek pro ty, kterým přejete do života jen to dobré.  

5b0c56a4e32bdimage.jpg

Aloe vera

  • Pouštní rostlinu jménem aloe vera mnoho z nás zná především pro její léčivé schopnosti. Ne nadarmo se hojně využívá v léčitelství a kosmetice. Málokdo ale už ví, že se jedná o rostlinu života. Má totiž nespočet benefitů. Ve svých dlouhých trny lemovaných listech ukrývá hutnou dužinu, ze které při odlomení listu vytéká čirý gel. Ten je vhodný k léčbě řezných ran či oděrek. Mimo to zklidňuje podrážděnou pokožku například po dlouhém pobytu na slunci, alergických reakcích, urychluje hojení oparů a je vhodná i v boji proti vráskám. Pokud trpíte nespavostí či mělkým spaním, rostlinu si dejte do ložnice. Je totiž skvělou čističkou vzduchu. Díky ní se ráno budete cítit plná pozitivní energie. Mnoho lidí také věří, že díky ní budou na světě mnohem déle. Je opět vhodná i pro ty, které se o rostliny neumějí moc starat. Je nenáročná, stačí ji zalévat jednou týdně. Ovšem mějte na paměti, že rostlina života vyžaduje, stejně jako my, lidé, hodně světla. Její místo je tedy na slunném místě, například na parapetu.

5b0c5740c9649image.jpg

Čtěte také:

Uložit

Uložit