Detoxikace pleti

Celer je plný antioxidantů. Je tedy vhodný jako základ pleťové masky. Nastrouhejte na jemno kousek celeru, přidejte žloutek vajíčka a důkladně promíchejte. Nechte 10 minut odstát a aplikujte na vyčištěný obličej, krk a dekolt. Doba působení by měla být 20 minut. Následně masky smyjte a naneste vyživující krém.

Proti aftům a jiným infekcím v dutině ústní

Kořenová zelenina má silné antibakteriální účinky. Pokud vás trápí jakkoliv zánět v dutině ústní, připravte si šťávu z celeru. Jestli budete kloktat, nebo upíjet po douškách je jen na vás.

Na otoky a bolesti kloubu

Máte problém s pohybovým aparátem? Pak byste si měla každý den dopřát alespoň tři lžíce celerové kaše. Protizánětlivé schopnosti celeru vám v boji s otravnou bolestí pomohou.

K povzbuzení libida

Jednou z potravin, která dokáže silně stimulovat libido je jednoznačně celer. Hodí se především pro pány. Drahé polovičce „uvařte“ výtečný salát, který bude obsahovat hodně celeru. Pamatujte, že nesmí být vařený. Připravte se na pořádnou jízdu, protože kromě afrodiziakálních účinků také zvyšuje sexuální výkonost.

Místo žvýkačky

Kostka celeru dokáže učiněné zázraky s vaším dechem. Navíc ničí škodlivé bakterie, snižuje kazivost zubů a tvorbu plaku.

Foto: Shutterstock.com

Pro lepší trávení

Celer je nejlepším pomocníkem když vás trápí zažívací problémy. Napomáhá k lepšímu trávení a předchází vzniku zácpy. Je také vhodný, pokud bojujete s žaludeční nevolností.

Reklama