• Cíl společnosti Mattel do roku 2030 připravuje půdu pro udržitelnější autíčka, herní sady a obaly značky Matchbox jako součást mise nazvané „Jízda k lepší budoucnosti“, která u nové generace posiluje odpovědnost vůči životnímu prostředí
 • Matchbox, známý díky autentickým a realistickým autíčkům a herním sadám, dnes představuje model Tesla Roadster vyrobený ze 62,1% recyklovaného zinku, 1% nerezové oceli a 36,9% recyklovaného plastu, který je první svého druhu. Koncept vozu získal certifikaci „uhlíkově neutrální“ od společnosti Natural Capital Partners a výtěžek z emisních povolenek poputuje na zachování pastvin v Coloradu a Montaně ve Spojených Státech.
 • Dnes představené produktové řady zahrnují elektromobily a herní elektrosady, které se s novou energií zaměřují na skutečné dobrodružství a vyprávění příběhů, díky kterým dnešní děti považují ikonické autíčko Matchbox za smysluplné a zábavné.
 • Matchbox, který vznikl před necelými 70 lety a každý rok prodá 40 milionů autíček, se v roce 2021 znovu představuje na několika trzích napříč Evropou se zcela novými produktovými řadami a obaly autíček od nejznámějších evropských výrobců automobilů, jako jsou Audi, Mercedes, BMW, Jaguar, Porsche, Lamborghini, Fiat, Land Rover, Renault a mnoho dalších.

ma1.jpg
Dnes společnost Mattel, Inc. (NASDAQ: MAT) představila Jízdu k lepší budoucnosti, což je závazek, v jehož rámci chce vyrábět všechna autíčka, herní sady a obaly značky Matchbox ze 100% recyklovaného, recyklovatelného nebo bio platového materiálu. Představuje tak průkopnická elektrická vozidla a prostředí, která jsou odrazem skutečného světa a jsou navržena tak, aby děti nasměrovala k zelenější budoucnosti motorových vozidel. Závazek podporuje cíl společnosti Mattel používat do roku 2030 u všech svých produktů i obalů 100% recyklované, recyklovatelné nebo bio plastové materiály.

Tyto principy značka názorně ilustruje tím, že na trh uvádí Matchbox Tesla Roadster, své první autíčko vyrobené z 99% recyklovaného materiálu s certifikací „uhlíkově neutrální*“. Matchbox Tesla Roadster je vyrobený ze 62,1% recyklovaného zinku, 1% nerezové oceli a 36,9% recyklovaného plastu a v prodeji bude od roku 2022.
ma2.jpgPřepracovaná širší značka Matchbox nabízí nové produktové řady a obaly, které obsahují:

 • Ekologičtější a inovativnější materiály u autíček, herních sad i obalů
 • Obalové štítky, které spolu se samotným designem výrobků přispívají ke správné recyklaci ze strany zákazníka
 • Širší nabídku elektro autíček a herních sad s čerpacími stanicemi, kde jsou k dispozici nabíječky elektromobilů, která odráží celkový ekologičtější přístup ke hře

Od vzniku moderního autíčka před téměř 70 lety používal Matchbox design a inovativní přístup, aby děti prostřednictvím hry propojil se skutečným světem kolem nich,“ řekl Roberto Stanichi, ředitel oddělení autíček ve společnosti Mattel. „Matchbox se zavazuje používat 100% recyklovaný, recyklovatelný nebo bio plastový materiál, abychom se spolupodíleli na řešení ekologických problémů, kterým dnes čelíme, a podpořili příští generaci fanoušků Matchboxu na společné cestě k udržitelné budoucnosti“.
ma3.jpg
Fanoušci se o tom, jak značka svůj závazek plní, mohou přesvědčit už teď – v prodeji jsou výrobky s obaly s nulovým podílem plastu, jejichž papír a dřevitá vlna získaly certifikaci Rady pro správu lesů (Forest Stewardship Council ®, FSC). První autíčka s nulovým podílem plastu v obalech jsou z oblíbené řady Matchbox Power Grabs®, která nabízí výběr licencovaných a originálních autíček Matchbox v měřítku 1:64; pětibalení s tématikou elektrovozů je pak v prodeji s vnitřní krabičkou z papírové pěny.

Vedle zavedení obalů s nulovým podílem plastu značka podporuje správnou recyklaci a zacházení s odpadem. Autíčka i herní sady jsou navrženy tak, aby byly recyklovatelné – mají recyklovatelné díly a elektronika v herních sadách je sloučena do jediného, snadno vyjímatelného modulu, který usnadňuje lokální zpracování elektroodpadu. Štítky Jak recyklovat (How 2 Recycle) jsou zákazníkovi průvodcem při správném třídění obalového materiálu. Značka také zkoumá způsoby, jak v provozech snížit spotřebu energie, emise uhlíku a odpad a zároveň zachovat u všech výrobků značky Matchbox vysoký standard excelence.

Další informace o značce Matchbox a jejích závazcích k udržitelnosti najdete na:  http://www.matchbox.com/sustainability/

*Autíčka  Matchbox Tesla Roadsters získala certifikaci „uhlíkově neutrální“ od společnosti Natual Capital Partners, výtěžek z emisních povolenek poputuje na zachování pastvin v Coloradu a Montaně.

#MatchboxTeslaRoadster #drivetowardabetterfuture #MatchboxSustainability

Nabíjecí stanice pro elektrovozy jsou pro tento rok v nabídce u dvou herních sad
ma4.jpg

 • Matchbox™ Action Drivers™ Matchbox Fuel Station™ Playset (na jaře)
 • Matchbox™ Action Drivers™ Matchbox Park & Play Garage™ Playset (na podzim)

Electric cars C0859 Matchbox™ Basic Car Collection

 • 2020 Tesla Roadster
 • 2019 Honda Clarity Electric
 • ’09 International® eSTAR

C1817 Matchbox™ 5-Pack Asst.

 • Matchbox™ EV & Hybrid 5-pack
  60829b745e688obrazek.png
   
Reklama