shutterstock-92941126.jpg

Foto: Shutterstock

Semena pískavice (pískavice řecké seno)

„Semena pískavice jsou bohatým zdrojem železa a bílkovin – dvou základních živin pro růst vlasů. Obsahují také unikátní složení rostlinných sloučenin, včetně flavonoidů a saponinů,“ píše na sociální síti odbornice na výživu. Uvedla také, že mají semena pískavice protizánětlivé a protiplísňové účinky, a proto mohou také pomoci k lepšímu růstu vlasů.

Kari listy

Podle Loveneet Batry jsou kari listy bohaté na antioxidanty. Navíc mají protiplísňové, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Pokud se bojíte lupů nebo bobujete s infekcí pokožky hlavy, použijte k léčbě listy kari. Jsou dobrým zdrojem aminokyselin a také přispívají k rychlejšímu růstu vlasů.
 
Lněná semínka

„Lněné semínko je plné mastných kyselin a antioxidantů, které mají tendenci odstraňovat znečišťující látky a odumřelé buňky z pokožky hlavy,“ napsala Loveneet Batra. Můžete je použít jako hydratační přípravek přímo na pokožku hlavy, což může podpořit růst a zvýšit kvalitu vlasů. Gel ze lněných semínek je super hydratační, má kondicionační účinky a vlasy ještě krásně nadýchá.
 
Aloe vera

Aloe vera obsahuje vitamíny A, C a E, které přispívají k buněčnému obratu a pomáhají podporovat růst zdravých a lesklých vlasů. „V aloe vera gelu je také obsažen vitamín B12 a kyselina listová. Obě tyto složky mohou zabránit vypadávání vlasů,“ uvedla dále odbornice.
 
Zázvor

Zázvor, jedno z nejčastěji používaných koření na světě, obsahuje několik účinných látek, včetně gingerolu, zingeronu, shogaolu a beta bisabolenu. Zázvor je podle odbornice na výživu nápomocný při léčbě lupů a podrážděné, svědivé pokožky hlavy. Má přirozené protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, které přispívají k udržování čisté a zdravé pokožky. Celkově zázvor stimuluje růst vlasů, zabraňuje jejich řídnutí, uhlazuje je a dodává jim lesk.

Zdroje: Instagra Nutrition By Lovneet, Health Line, Health Line 2, Femina India

Reklama