Opalovaní
prošlo několika módními vlnami. Ty tam jsou doby, kdy byla v módě bělostná pleť. Pokud měla být princezna pravou princeznou, nestačilo jen poznat hrášek pod vrstvou přikrývek. Bílá pleť znamenala urozenost, slunečník byl nedílnou součástí garderoby, a pokud toto vše nestačilo, bílý pudr dodal pleti náležitě bledého odstínu. Na začátku našeho století se vše obrátilo. Do módy přišel bronz, nejprve v obličeji, později po celém těle. Rozvoj vědy potvrdil prospěšnost opalování, zejména pro tvorbu vitaminu D a léčení některých kožních chorob (ekzémů a lupenky), ale také tuberkulózy. Jenomže člověk, tvor nerozumný, začal pobyt na slunci přehánět a k tomu přidal ještě systematické ničení ozonové vrstvy atmosféry. Nedosáhl však zdravější a krásnější kůže, dostavil se efekt opačný. Pleť stárla rychleji a zvýšil se počet lidí, kteří onemocněli rakovinou kůže.

Proti škodlivým radikálům, které negativně působí na naši pokožku a poškozují buňky, se ale můžeme chránit. Nejúčinnější ochranou před volnými radikály jsou látky zvané antioxidanty.

V lékárnách je mnoho přípravků, které obsahují běžné antioxidanty, jen jeden však obsahuje látku BiAstin™, která má mnohonásobně vyšší antioxidační aktivitu. Tímto přípravkem je Betabronz - novinka od společnosti Walmark.

Přípravek Betabronz byl vyvinut speciálně pro podporu opalování a ochranu kůže při slunění. Vhodný je také při opalování v soláriu, neboť i zde je pokožka vystavena škodlivému UV záření. UV záření v těle vyvolává nadměrnou tvorbu volných kyslíkových radikálů. Ty způsobují předčasné stárnutí pokožky, tvorbu hlubokých vrásek a mohou vést k závažnému onemocnění kůže. Betabronz obsahuje komplex antioxidantů, které pomáhají neutralizovat škody způsobené volnými radikály. Vedle ochranných účinků Betabronz zároveň podporuje tvorbu hnědočerveného barviva (melaninu), který je v buňkách přenášen k povrchu kůže. Tím dochází ke zhnědnutí pokožky a díky Betabronzu je získané opálení intenzivnější a vydrží déle.

 

Složení přípravku využívá moderní látky BiAstin™ a Lyc-O-Mato®. Tyto unikátní látky pomáhají chránit pokožku před negativními vlivy opalování a přispívají k rychlejší regeneraci pokožky vystavené slunečnímu záření.  


BiAstin™
- je čistý přírodní antioxidant astaxantin. Přestože je podobný známějšímu antioxidantu beta karotenu, drobné rozdíly ve struktuře astaxantinu mají za následek radikální rozdíly v aktivitě; srovnávací studie molekuly astaxantinu prokázaly až 500x vyšší antioxidační aktivitu než vit. E a 10x vyšší antioxidační aktivitu než beta karoten. Na rozdíl od beta karotenu je bezpečný i ve vysokých dávkách.

 

Lyc-O-Mato® – je karotenoid lykopen. Je získáván ze šlechtěných rajčat a speciálním procesem je upraven tak, aby jej organismus co nejlépe vstřebal a využil. Četné klinické výzkumy prokázaly, že užívání lykopenu pomáhá zabraňovat vzniku rakoviny kůže, plic, prostaty a zažívacího ústrojí. Vysoká hladina lykopenu v krvi je pojistkou dobrého zdraví ve všech ohledech, nejen ve vztahu k onemocnění kůže.

 


Také další složky přípravku - beta karoten (podporuje tvorbu kožního barviva melaninu, tím napomáhá zhnědnutí pokožky a pomáhá ji chránit před spálením), vitaminy E a C napomáhají zamezit předčasnému stárnutí kůže a ztrátě vlhkosti a pružnosti pokožky. 

Betabronz:
 

                  ·         pomáhá chránit pokožku před negativními následky UV záření

·         podporuje zhnědnutí pokožky při opalování na slunci i v soláriu

·          prodlužuje opálení, resp. dobu, po kterou zůstává pokožka opálená

·         zvyšuje odolnost proti spálení od slunce

·         napomáhá rychlejší regeneraci kůže vystavené slunci

·         redukuje tvorbu vrásek a pigmentových skvrn

·         působí proti stárnutí a vysychání pokožky

 

 

 

Jak se Betabronz užívá?

1-2 tobolky denně během jídla nebo po jídle, zapít tekutinou.

Betabronz se doporučuje užívat alespoň 1 měsíc před zahájením letní sezony z toho důvodu, že antioxidanty (látky, které jsou schopny vázat a ničit volné kyslíkové radikály) působí účinně tehdy, jsou-li podávány předem. Chceme-li, aby nám krásné, bronzové opálení vydrželo co nejdéle, pak bychom neměli s užíváním přípravku skončit ihned po ukončení aktivního opalování, ale pokračovat s jeho užíváním ještě následující měsíc.

Reklama