Ani ta sebenáročnější a sebedražší péče nezaručuje jistý výsledek, pokud se při výběru kosmetických přípravků neřídíte typem své pleti. Že nevíte, jak to poznat? Zjednodušeně řečeno závisí typ pleti na rozmístění a aktivitě mazových žláz na obličeji. Pokud si nejste jisti, poraďte se se svou kosmetičkou. Pro lepší přehlednost vám však nabízíme popis čtyř základních typů pleti:
Přívlastkem normální bývá označována ideální pleť bez defektů, kterou však u dospělých najdeme jen velmi zřídka (nejčastěji se vyskytuje u dětí před příchodem puberty). Péče o tento typ pleti nevyžaduje nějaké zvláštnosti a je poměrně jednoduchá.
Suchá pleť je tenká a jemná se sklonem k napínání, olupování a různým druhům podráždění. Stárne rychleji než ostatní typy. Neprodukuje dostatek kožního mazu, proto snadno ztrácí vlhkost a s přibývajícími léty povadá. Pro péči o ni je zapotřebí speciální jemná kosmetika určená pro suchou pleť.
Za mastnou je pokládána lesknoucí se pleť s viditelnými rozšířenými póry a nadměrnou tvorbou kožního mazu. Může mít zašedlé nebo nažloutlé zabarvení, typický je sklon k tvorbě akné a komedomů (černé tečky). Tento typ pleti je nutno často čistit a ošetřovat lehkými nemastnými přípravky.
Smíšená pleť se vyznačuje nerovnoměrnou produkcí kožního mazu v různých částech obličeje, pleť na tvářích a kolem očí je suchá a napjatá, zatímco tzv. T zóna (brada, nos a čelo) se leskne, jsou na ní patrné rozšířené póry a černé tečky. Smíšená pleť vyžaduje dvojí péči – suché partie je nutno vyživovat, mastné důkladně čistit a hydratovat.

Avon teď přichází s úplně novou kosmetickou řadou AVON SOLUTIONS, která vychází z toho, že základem správné péče o pleť je znalost jejího typu. Pokud už máte jasno, ke kterému typu vaše pleť náleží, pak už si jen vyberete „to pravé ořechové“…

Pro péči o normální pleť je určena oranžová řada AVON Solutions, která obsahuje: oční gel proti tvorbě vrásek, výživný noční krém a denní vitamínový krém, pleťový krém s vitaminem E.
Suchá pleť má sklon k napínání a podráždění a tak jistě uvítá speciální hydrataci modré řady AVON Solutions, která obsahuje: denní krém, noční krém, krém na oční partie, tonikum a čisticí gel.
Pro mastnou a smíšenou pleť je tím pravým zelená řada AVON Solutions, která obsahuje: čisticí pleťový přípravek, čisticí pleťovou masku, lehký hydratační přípravek, čisticí tonikum s matovým efektem a čisticí gel.
Pokud chcete pro svou pleť ještě víc anebo máte problém, který vyžaduje speciální péči, je tady šedá řada AVON Solutions, která obsahuje: zklidňující krém, liftingové sérum pro okamžité napnutí pleti, revitalizační krém pro unavenou pleť, oční krém na tmavé kruhy, čisticí peeling, hlubokočisticí hřejivou masku a hlubokočisticí chladivou masku.

Takže? Stačí znát typ své pleti, zavolat své Avon Lady a chtít AVON Solutions. A máte po problémech…

Chcete vyhrát krém Hydrofirming Bio6 z řady AVON Solutions? Zkuste své štěstí v soutěži v rubrice Hrajte a vyhrajte.
Reklama