Podobná mise na vás čeká v kuchyni plné drobků nebo na sedačce v obývacím pokoji. Možná, je čas si život zjednodušit. Jak vybrat skutečně dobrý bezšňůrový vysavač, který vám bude k ruce kdykoliv během dne a odvede svou práci pořádně? Máme pro vás tři tipy odborníka.
obrazek.png

Nepodceňte výkon a výdrž

604891a947bb5obrazek.pngK tomu, abyste mohli tyčovým vysavačem provést úklid celé domácnosti a ne pouze sesbírat pár drobků pod stolem, potřebujete tyčový vysavač s výkonnou nabíjecí baterií, ideálně lithiovou, tzv. Li-ION. Nabízí rovnoměrný, vyvážený výkon.
„Lithiová baterie, kterou je vybaven třeba bezšňůrový vysavač Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE, má velmi dlouhou dobu provozu až 70 minut. To stačí na úklid celého bytu nebo i domu najednou – v závislosti na nastavení rychlosti, typu podlahy a požadovaného úklidového výkonu. Díky výkonné lithiové baterii s kapacitou 2 000 mAh nebudete během provozu cítit žádnou ztrátu sacího výkonu. I když je baterie na poloviční kapacitě, stále bude vysavač poskytovat nejvyšší výkon. Má také krátkou dobu nabíjení 4 až 6 hodin,“ říká Jana Neuszerová, produktová specialistka Gorenje.

Bezdrátové vysavače jsou často vlastně přístroj typu „2v1“ - dají se použít jako tyčový vysavač, nebo po vyjmutí hlavní jednotky i jako ruční vysavač. Motor přitom bývá většinou umístěný v těle ručního vysavače.

Může se ale nacházet i v horní části spotřebiče, jako například u nového přístroje Gorenje SVC216FMLW. „Výhodou takto konstruovaného vysavače je výborná manipulace – ovládací prvky jsou umístěné na rukojeti, takže je máte v dosahu. Příjemné je i to, že je těžiště umístěné blízko ruky – pohodlně vysajete schody, snadno dosáhnete i do větší výšky,“ vysvětluje Jana Neuszerová.

Flexibilitu získáte díky kvalitnímu příslušenství

Dobrý vysavač by měl mít i funkční příslušenství – štěrbinovou hubici do úzkých míst, speciální hubici na čalounění a také podlahovou hubici pro hladké podlahy i koberce. Některé modely, jako zmíněný Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE, jsou vybaveny i turbo kartáčem s vlastním elektromotorem a podsvícením – spolehlivě se tak zbavíte nečistot i pod nábytkem nebo zbytků srsti vašeho domácího mazlíčka.

Bojujete s místem? Zvolte skladný model

Tyčové vysavače obecně zabírají jen málo místa. Některé mají dokonce i sklopnou rukojeť – najdete tak pro ně místo i v té nejmenší garsonce nebo v rohu kuchyně.

Tip na dobrý nákup

604891e10b472obrazek.pngNový tyčový vysavač Gorenje SVC216FMLW s motorem umístěným v horní části rukojeti je určen pro suché vysávání jakýchkoliv typů podlah a povrchů. O perfektní sací výkon se postará nejen výkonná hlavní motorová jednotka v rukojeti, ale i vlastní elektromotor v univerzálním podlahovém turbo kartáči, který je opatřen i LED osvětlením pro důkladné vysávání i pod nábytkem. O dlouhý a stálý výkon se postará kvalitní Li-ION baterie. I při poloviční kapacitě baterie bude vysavač poskytovat 6048921ddd2ebobrazek.pngstále stejný výkon. Vydrží v provozu 45 minut, nabije se za 6 hodin. Objem prachové nádoby je 0,5 l. Má HEPA filtr. Prodává se se dvěma nástavci. Doporučená cena je 2 999 Kč.

Výkonný a skladný tyčový podlahový vysavač Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE s bezdrátovým provozem je určen pro pohodlné suché vysávání. Je dodáván s turbo kartáčem s vlastním elektromotorem a se dvěma nástavci, a lze ho použít jako tyčový vysavač, nebo po vyjmutí hlavní jednotky i jako příruční vysavač. Má sklopnou rukojeť, a tak šetří cenné místo. Doba provozu bez nabíjení je díky sedmi Li-ION bateriím 70 minut, doba nabíjení 6 hodin. Objem nádoby na prach je 0,5 l. Má HEPA filtr. Váží 2,5 kg. Doporučená cena je 4 699 Kč. Vysavač se stal vítězem prestižní Red Dot Design Award.

Více informací na cz.gorenje.com
6048923e1e0cbobrazek.png

Reklama