Toto významné mezinárodní ocenění získala i nová generace vestavných myček nádobí Gorenje mj. s patentovanou UV technologií pro dokonale čisté nádobí bez bakterií a virů, patentovaným systémem dávkování prostředku až na 20 mycích cyklů a jedinečným systémem ventilace během sušicí fáze.

6422bccf8e37eobrazek.jpg

6422bce1a4e6eobrazek.jpgGorenje je neodmyslitelně spojeno s mimořádným designem – už spojilo své síly s takovými velikány, jako Pininfarina, Philippe Starck, Karim Rashid či Ora Ito a za více než 70 let své existence posbíralo přes 40 nejvýznamnějších cen.
Před nedávnem uvedlo zcela novou generaci chytrých XXL trub OptiBake, které si odnesly zmíněnou prestižní cenu odborné poroty German Design Award 2023 za design a funkčnost.

Vestavné trouby upoutají už na první pohled minimalistickým designem a elegantním provedením s čelní stěnou z černého skla s nerezovým madlem doplněnou podle modelu buď nerezovým nebo černým matným rámečkem. Bezchybně zapadnou i do kuchyně těch nejnáročnějších milovníků puristického designu.

Ovládání je jednoduché a intuitivní – pomocí ergonomických knoflíků a programovacího modulu ProCook s přednastavenými programy a funkcemi.

Inovovaný patentovaný tvar HomeMade

Nové trouby mají díky inovativnímu konstrukčnímu řešení mimořádně velký plně využitelný objem 77 l a patentovaný tvar vnitřního prostoru HomeMade po vzoru tradičních klenutých pecí na dřevo.
Tento tvar je nyní ještě vylepšený, trouby mají novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů. Výsledkem je profesionální rovnoměrné pečení a možnost přípravy více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí, a to až na pěti úrovních najednou. A to úsporně – všechny patří do energetické třídy A+.

Pro začátečníky i profesionály

Mají teplotní rozsah až do úctyhodných 300 °C, teplotní sondu, unikátní funkci pro pečení mražených jídel bez předehřívání trouby a také něco, co mají jako jediné na trhu – dvou, a dokonce třífázové pečení. Můžete si tak nastavit dopředu až tři časy a různé teploty pro přípravu i složitějšího pokrmu a už troubu nemusíte sledovat. Nebo si naopak vybrat jeden z mnoha - až 22 - automatických receptů pro začátečníky. Jsou ověřené a zaručeně nezklamou, ani když v kuchyni nejste zrovna jako doma.
Dovedou i zdravě fritovat horkým vzduchem bez tuku nebo péct s přidanou párou. Skvělá je i pyrolytická nebo parní funkce pro automatické čištění a mnoho dalšího, s čím bude každý den život jednodušší.

Nové myčky pro skutečně čisté a suché nádobí

6422bd39ad2b7blobid0.jpg

Další ocenění German Design Award si Gorenje odnáší za novou generaci vestavných myček s XXL kapacitou a unikátní patentovanou UV technologií, která bezpečně odstraní 99,9 % všech škodlivých mikroorganismů včetně virů i při nižších teplotách. Pro čisté a svěží prostředí v myčce mezi mycími cykly jsou vybaveny ještě i ionizační technologií.
Jedinečné je i patentované automatické dávkování detergentu přibližně na celý měsíc dopředu. Mezinárodní odborná porota ocenila i dokonalé a úsporné sušení systémem Smart UltraDry se dvěma ventilátory a řízenou výměnou vzduchu při pootevřených dvířkách v závěru sušení.

Chytrá domácnost a volné ruce jako bonus

Pro milovníky nových technologií jsou nejvybavenější modely oceněných nových vestavných trub i myček vybavené i integrovanou wifi – ty pak jdou snadno ovládat i na dálku přes aplikaci ConnectLife. Aplikace je přitom i zdrojem tipů a receptů, navíc do ní jde připojit i další spotřebiče Gorenje s wifi. Tedy vedle trouby a myčky i chladničku, do budoucna i další domácí spotřebiče. Můžete si tak vytvořit chytrou domácnost a mít přehled o všem, co se doma děje.
 
Tip na výkonnou všestrannou troubu OptiBake

6422bd3c7f035obrazek.jpgChytrá XXL trouba Gorenje BPSAX6747A08BGWI má 22 automatických programů včetně parních pro nejoblíbenější pokrmy, teplotní sondu a zvládne péct s přesností na jeden stupeň v rozmezí od 30 °C až do 300 °C.  Má patentovaný, nyní inovovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který spolu s cirkulací vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionální rovnoměrné pečení i přípravu pokrmů až na pěti úrovních najednou. Má i unikátní funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku a zbytek už necháte na troubě. Nechybí ani program pro horkovzdušné fritování bez tuku, automatické pečení masa se sondou, pomalé pečení, pečení zmražených jídel nebo šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. Ke komfortu přispívá postupné tlumené otevírání a dovírání dvířek trouby a teleskopické výsuvy na dvou úrovních. Praktické je i automatické čištění vnitřku z mimořádně odolného smaltu pomocí pyrolýzy bez použití chemie. V příslušenství najdete i perforovaný plech pro horkovzdušné fritování nebo grilování. Troubu s wifi jde ovládat pomocí knoflíku a LED displeje, a také pomocí telefonu či tabletu a aplikace ConnectLife i a dálku. Stojí 19 990 Kč.

Více informací: cz.gorenje.com
6422bca50881fobrazek.jpg