kvítí

K jaru neodmyslitelně patří  květiny a k jarní módě květinové vzory.  Říkáte, že to není nic pro vás a že rozkvetlá louka na šatech nepatří zrovna k vašim oblíbeným dezénům? Nebo se vám při představě květinových vzorů automaticky vybaví babiččina zástěra? Tak to jste určitě ještě neviděli jarní kolekce některých světových návrhářů. Jsem přesvědčena, že se do některých květinek  buď rovnou zamilujete, nebo svůj názor přinejmenším přehodnotíte.

Paleta letošních vzorů květin je tak pestrá, že si vybere snad každý. Můžete mít květiny nejen něžně romantické, ale i stylizované, graficky strohé, nebo dokonce plastické.

Co říkáte na éterické modely Roberta Cavalliho? Nemáte pocit, jako byste listovali herbářem? Něžné, ale do posledního detailu vykreslené květiny na podkladu bílého šifonu působí křehce, jakoby se vznášely.

cavalli

Úplným opakem jsou černé graficky ztvárněné květy na šatech a kostýmcích Petera Soma. Černě vyplněné nebo jen linkou vykreslené obrysy stylizovaných květů se skvěle vyjímají na strukturovaném buretovém hedvábí v přírodní béžové nebo bílé barvě. Celek působí velmi elegantně a sofistikovaně.

Soma

Milujete expresivní barevnost? Pak by se vám mohly líbit vzory na šatech oblíbeného návrháře celebrit Oscara de la Renty. Odvážné kombinace, luxusní materiály a nezbytný lesk zaručují, že v takových šatech je nikdo  nepřehlédne.

 De La Renta

Opět výraznou barevnost, ale v decentnějším podání, představila značka Marni. Tmavé květiny na intenzivně barevném podkladu připomínají lehkou rukou nahozený obraz. Vzory v nezvyklých barevných variacích působí nesmírně dynamicky.

Marni

Hold královně květin – růži vzdala značka Matthew Williamson.

Matthew Williamson

Tisky ani kresby vás neuchvátily? Máte raději hmatatelnou podstatu? Květiny, ať už jednotlivé, nebo v pugetech, plasticky vystupující ze šatů představily hlavně značky Moschino (saténové šaty s růžemi, které zároveň nahrazují objemné brože) a Marchesa (květiny rozdělené na lístky tvoří zajímavé struktury).

Moschino

Marcheza

Co říkáte nejžhavějším květinovým vzorům? Líbí se vám některé?