Aspoň jednou v životě se s těmito intimními potížemi setká každá žena. Většinou to ale není jen jednou. Poševní infekce, výtoky, pocity sucha a svědění trápí ženy bez rozdílu věku a někdy se mohou stát dokonce závažnou komplikací ohrožující jejich zdraví nebo plodnost. Nejčastěji jsme zvyklí spojovat problémy jako mykózy a výtoky s pobytem v ne příliš čisté vodě, nedostatečnou hygienou nebo nechráněným pohlavním stykem. Příčiny ale mohou být různé. Výše zmíněné problémy může vyvolat například i přehnaná hygiena intimních partií spojená s mytím obyčejným mýdlem nebo s výplachy, své dovedou také natropit některé léky (např. antibiotika, antikoncepce), nevhodné prádlo, hygienické pomůcky nebo stres.
Stejně jako v jiných oblastech života, i u problémů intimního charakteru, o kterých zde mluvíme, je nejdůležitější prevence. Jejím základem je pak používání vhodných přípravků intimní hygieny. Právě pro tento účel je ideální intimní krémové mýdlo Intima Altermed, které svým složením a účinkem poskytuje jedinečný komfort intimní hygieny ženy. pH 5,0 zaručuje kyselé prostředí, výrazně omezuje průnik a množení patogenních mikroorganizmů. Použité látky změkčují a zvláčňují pokožku, snižují její vysychání a omezují osídlení škodlivými mikroorganizmy. Kyselina mléčná zaručuje obnovení a udržení fyziologického pH, Quinoa „rýže inků“ má zklidňující a zvláčňující účinky na podrážděnou a citlivou kůži, dodává pokožce přirozenou vlhkost a celé spektrum výživných látek, proteinů, aminokyselin a přírodního vitaminu E. Účinná látka Triclosan zase aktivně působí proti bakteriím, plísním a kvasinkám.

Více informací o intimním mýdle Intima a dalších výrobcích intimní hygieny najdete na internetových stránkách www.altermed.cz.

Právě teď se můžete zúčastnit soutěže o balíček intimní kosmetiky od firmy Altermed. Soutěžte ZDE.