Péče o chrup vlastně začíná ještě před prvním zoubkem, a proto jsou kousátka vhodným prostředkem pro vývoj dutiny ústní. Ve chvíli, kdy je první zoubek na světě, přichází čas pro klasické kartáčky.

Do tří let

„O správném kartáčku pro děti rozhoduje především velikost hlavičky, délka rukojeti a měkkost vláken. Kartáček pro nejmenší se liší od toho, který používají školáci,“ říká David Fučík ze společnosti SPOKAR, která je výrobcem zubních kartáčků s tím, že pro děti je důležité používat kartáčky s jemnými vlákny.
 
Po šestém měsíci, kdy dítě už neleží na zádech, ale vydává se pohybově poznávat okolní svět, jsou nejvhodnější kartáčky s malou hlavičkou a menšími a velmi jemnými vlákny. Rukojeť kartáčku by měla být dlouhá, aby se na ni vešla kromě vaší ruky i ruka vašeho dítěte.

5c99fa7434341image.png
Zdroj: Spokar

Od čtyř do šesti let

Kolem čtvrtého roku dítěte je čas na přechod k jinému typu kartáčku. Mléčné zoubky už jsou kompletní a ústní dutina je mnohem větší. Je tedy možné vybrat větší hlavičku kartáčku. Nezapomeňte na větší rukojeť, protože stále je občas nutné dětem zoubky dočišťovat,

5c99fac99afb8image.pngZdroj: Spokar

Kartáčky pro školáky

Ve škole je skvělé, když dítě svým úsměvem přesvědčí nejenom učitelky, ale i spolužáky. Neodolatelnému úsměvu pomohou kartáčky s většími hlavičkami, stále by ale měly obsahovat měkká vlákna. No a nezapomeňte, že zejména mladé parádnice si také vybírají barvu a design kartáčků. 

5c99faf447972image.png
Zdroj: Spokar

Reklama