Dne 29. září ve 20:00 se Česká republika připojí ke stovkám kin po celém světě, aby všem fanouškům kapely Pink Floyd zprostředkovala jedinečný zážitek v podobě koncertního filmu Roger Waters The Wall. Tato unikátní hudebně – zážitková road movie mapuje světové koncertní turné v letech 2010 – 2013. Úchvatnou hudební a vizuální show, ve které nechybí pyrotechnika a bohaté projekce, vás provede sám Roger Waters, jeden ze zakladatelů legendární britské kapely.

„The Wall“ není jen název nejslavnějšího jedenáctého studiového alba skupiny Pink Floyd, ale také velkolepého projektu hudebníka Rogera Waterse, s nímž vystupoval i v Praze. Roger Waters The Wall je dokumentární snímek, který byl sestříhán z filmového materiálu zachycujícího Watersovo celosvětové koncertní turné v letech 2010 – 2013. Diváka strhne svou autentičností a uchvátí úžasnými prostorovými efekty, při kterých nechybí ani prvky pyrotechniky. Hlavním tématem dvojalba i následného turné „The Wall“ je izolace člověka od lidí kolem sebe. Tento ústřední prvek znázorňuje i pozvolna tvořící se zeď, před kterou Waters zpívá. Asi po hodině koncertu je „stavba“ dokončena za tónů písně Goodbye Blue Sky a zeď následně slouží pro efektivní videoprojekci.

waters

Během celého filmu zazní více jak dvě desítky skladeb z alba The Wall, mezi nimiž najdeme kultovní písně jako: Another Brik in the Wall, Don´t Leave Me Now, Hey yo, Nubm a další. Pink Floyd jsou dodnes známí díky svým filosofickým textům, které jsou doplněny klasickou rockovou melodií. Nenechte si proto ujít tento jedinečný zážitek, který proběhne jen jediný večer v Cinema City! „Přímý přenos v jediném dni na plátnech stovek světových kin, to je obrovská příležitost, jak filmem zapečetit protiválečnou vzpomínku na všechny milované, naše i těch dalších, padlých žijících i ještě nenarozených,“ dodal Waters.

Multiplexy Cinema City Slovanský dům, Smíchov, Velký Špalíček, Plzeň a Ostrava spustí projekci filmu 29. září ve 20:00. Pro velký zájem jsou stále přidávány další sály. Cena vstupenek: 190 Kč pro členy klubu Cinema City a 250 Kč pro nečleny. Nejlepší místa si zajistíte nákupem vstupenek online, rezervace na tuto projekci nejsou povolené. Prodej je již zahájen! Více informací naleznete na: www.cinemacity.cz

Reklama