Nejsem příznivcem hrobů, ale musím uznat, že hřbitovy mají své neoddiskutovatelné posvátné kouzlo. Chodím na ně ráda, i když asi jako každý vnímám smutek, který toto místo logicky vyzařuje. Dušičky neboli vzpomínka na zemřelé má v celém světě velikou tradici. Všechna  místa, kde spočívají naši drazí, na jeden večer ožívají světélky, květinovými dary a také láskou, kterou pozůstalí věnují v tiché vzpomínce svým bližním.

V naší české kotlině se tento svátek ctí tiše a niterně, oproti jiným zemím, například v Mexiku, kde je tento svátek ohňostrojem barev a veselí. Nemám pocit, že jakýkoliv způsob této vzpomínky je špatný, nebo dobrý, každému, co jeho jest… A v posledních letech mi přijde milý i ten oranžovo-dýňový čarodějný večer, který k nám přišel ze země za velkou louží. Tedy americký Halloween. Domnívám, se, že pro duše našich zemřelých je důležitá právě  láskyplná vzpomínka, ať ji provází cokoliv…
kame1.jpg

Jelikož se snažím vidět svět v širších souvislostech, přemýšlela jsem, jaký nerost bych použila v souvislosti právě s dušičkami, a moje mysl se stále vracela k nerostu, který je dalším z řady těch nepříliš známých. Je to wavelit. Podle dávných i současných mystiků je tento kámen považován za magický dar od pozemských duchů. Čarodějka Cassandra Easonová jej popisuje takto paprsčité jako kolo. Shluky wavelitu se často nacházejí usazené ve vápenci nebo rohovci a odrážejí světlo, čímž vzniká hvězdný efekt - podle tradice severoamerických Indiánů hvězdy, které spadly na zem, pronikly do horniny, aby byly v bezpečí… Wavelit má moc navodit srozumitelné a jasnovidné sny a pomáhá nám si je také dobře vybavit. Je skvělým pomocníkem při léčení minulých životů, ke snížení traumat z těchto pocházejících a s nimi spojených. 

Tento polodrahokam na fyzické rovině stimuluje tvorbu protilátek v boji s všelijakými infekcemi a nemocemi, výborně napomáhá při detoxikaci a zmírňuje průběh veškerých nemocí způsobených šokem nebo pocházejících z traumat (např. ze smrti někoho blízkého). 

Na emoční rovině umí vytvořit jemná pouta a vyrovnávat spory mezi rodiči a nevlastními dětmi, adoptovanými dětmi a dětmi v pěstounské péči, působí na srdeční čakru a na čakru solar plexus. 
Ať se při letošní vzpomínce na své zemřelé rozhodnete použít wavelit, jiný nerost či vůbec žádný, ať tuto vzpomínku budete prožívat radostně a barevně, nebo  tiše a skromně, je to jen a jen rozhodnutí vašeho srdce. Nejdůležitější ze všech ingrediencí tohoto magického aktu je totiž láska a odpuštění, které jsou z mého pohledu samotnou podstatou tohoto svátku, který právě přichází…

Čtěte také:

Kámen onyx přináší štěstí

Kámen variscit přináší úlevu od depresí

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama