Když se Kateřině před třemi lety narodila dcera Maruška, okamžitě se do ní zamilovala. Její srdce najednou bilo jen pro to malé stvoření. V ten den se zařekla, že mu bude tou nejlepší maminkou na světě. A také to dodržuje. „Jsem tu od začátku jen pro ni, čtyřiadvacet hodin k dispozici. Žádné pochybné metody jako je nechat miminko vyplakat, nebo ho dávat hlídat cizím lidem, to se u nás nikdy nenosilo. Miluji Marušku z celého srdce. A v tom je ta potíž,“ krčí rameny Kateřina, která si nedovede představit, že by v sobě dokázala nalézt ještě nějaký prostor pro lásku k dalšímu dítěti.
5a9d373dbedd6obrazek.jpg

„Kdysi jsme se s manželem sice dohodli, že budeme mít potomky dva, ale já už si tím tak docela jistá nejsem. Ba naopak! Jsem si skoro jistá, že druhé dítě nechci. Nedokážu se totiž smířit s představou, že Marušku začnu okrádat o lásku a pozornost, kterou ji zahrnuji dnes. Však to vidím u kamarádek. Jen co porodily druhé dítě, na to první už nebyl čas. Točily se kolem miminka a to starší jen odbývaly a křičely na něj, když se snažilo prosadit se nějakou neplechou. Já je za to neodsuzuji, chraň Bůh! Tak to prostě je. Nicméně mě tahle představa doslova děsí,“ svěřuje se mladá maminka s tím, že ona tohle absolvovat nehodlá.

„Co je špatného na tom, mít jen jedno dítě? Jedináčků přeci je! Alespoň jí budeme moci dopřát nejen všechnu naši lásku, ale také dobré zázemí po materiální stránce. S druhým dítětem bychom už museli slevovat z nároků na kvalitní školu, tábory, dovolené,“ vyjmenovává další důvody Kateřina, ale zároveň uznává, že tohle jsou už vedlejší důvody. Těmi se snaží argumentovat hlavně před svým manželem, který její plán na jedináčka nesdílí.

„Vím, že on moje pocity nikdy nepochopí. Jen se mi směje a říká, že až druhé dítě přijde, zvládnu to. Proto jsem rezignovala a už se mu nesnažím nic vysvětlovat. Nejspíš si myslí, že mě tím přesvědčil. Jenže ani omylem. Nikdy nepřekousnu, že by moje holčička byla na druhé koleji. Prostě mi asi nepůjde podruhé otěhotnět. To se přeci stává… spiklenecky zvedá obočí Kateřina.

Čtěte také:

Uložit