milé ženy-in, děkuji vám všem za spoustu krásných příspěvků a fotek, které jste mi poslaly. Bohužel, ještě jsem měla trochu problém se změnou příjmení a „plocha“ se mnou odmítla spolupracovat.

Proto se všem omlouvám, že jsem si fotky „nechala jen pro sebe“ a nezveřejnila je.

Příště už to díky Lukášovi bude fungovat, takže se polepším a vaše příspěvky opět obohatím vašimi obrázky.

„To příště“ bude už tento pátek na téma: „Kouzlo proměny“. Popřemýšlejte, co byste mi k tomu mohly napsat. Určitou výhodu budou mít čtenářky, které prošly jarní proměnou u Anai a jistě se s námi rády podělí o své dojmy. Možná se k nějaké změně image teprve odhodláváte a uvítáte  inspiraci. Třeba ji najdete v účesových proměnách, které realizuje salon Vavruškovi.

Ale nepředbíhejme, dnes na nás ještě čeká důležitý bod programu. Tím je vyhodnocení dvou čtenářek, které za své příspěvky dostanou knihy.

Dnes to bude čtenářka s nickem Pajda a hannah58.

Posílám oběma tyto knihy a věřím, že se jim budou hodit.

KONZERVOVÁNÍ Oded Schwartz

konzerPrůvodce všemi způsoby konzervace potravin a světové speciality. Ovoce, zelenina, masa, ryby, sýry - více než 150 vynikajících receptů na sladké marmelády, ohnivé hořčice, peprné nakládané směsi, uzené ryby, ochucené oleje a octy, ovocné džemy a sirupy. Popis sušení masa, přípravy šunky, klobás a salámů. Konzervování v alkoholu, kandování a krystalizování. Potřebné pomůcky a konzervační přísady. To vše doprovázené exkluzivními fotografiemi.

MARMELÁDY A ŽELÉ Hans Gerlach, Susanna Bingemerová

knihaNení nad domácí marmelády! Zavařeniny jsou seřazeny podle hlavní sezony ovoce. Připravujeme je z kvalitních surovin, které sami vybíráme. Na jaře lákají jahody, rebarbora, v létě třešně, meruňky, podzim nás obdaří jablky, hruškami či šípky a v zimě jsou na řadě citrusové plody. Recepty obsahují tři zásady: kombinace různého ovoce, velké množství ovoce a málo cukru a džemy s velkými kousky ovoce podle francouzské metody přípravy. Mnohé rady a informace zjednoduší přípravu a výsledek bude dokonalý.

Všem ostatním čtenářkám moc děkuji za pozornost, příspěvky a milou společnost  a přeji krásný zbytek dne (už bez deště).

Reklama