Čokoládová hlína s tvarohem

Dezert, kterým překvapíte nejen vaše děti. Opravdu to vypadá, že jste do skleniček dali čokoládový tvaroh a zasypali jeho povrch hlínou. Do té jen zasadíte kytku nebo lesní jahody. Neuvěřitelné! Hlína je jedlá a navíc moc dobrá!

Základ je obyčejný tvaroh, který dochutíte čokoládou. Největší vtip celého receptu je čokoládová hlína. Díky rýžovým vločkám je celý recept bezlepkový. Jen dávejte pozor, aby byla bezlepková i kvalitní čokoláda, kterou použijete.

A co do „hlíny“ zasadit? Ideálně jedlé kytičky - sedmikrásky, heřmánek, macešky, lesní jahody. Protože ty můžou děti slupnout spolu s dezertem.

čokoládový květináč

Suroviny

čokoládový tvaroh

  • 500 g měkkého polotučného tvarohu
  • 150 g smetany ke šlehání
  • 150 g kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa

čokoládová hlína

  • 125 g cukru krupice
  • 125 g mandlové mouky
  • 125 g rýžových vloček
  • 80 g Hery máslová příchuť
  • 50 g kakaa

Postup

Troubu si předehřejte na 140 °C. Heru rozpusťte. Rýžové vločky dejte do výkonného mixéru a rozmixujte na hladkou směs. V míse smíchejte rozmixované vločky, mandlovou mouku, cukr krupici a kakao. Až je směs promíchaná, přidejte rozpuštěnou Heru. Důkladně promíchejte.

čokoládová hlína

Na plech rozložte pečící papír. Připravenou „hlínu“ vysypejte na plech a roztáhněte na stejnoměrně vysokou vrstvu. Pečte v troubě 10 minut. Po vytažení z trouby nechejte úplně vychladnout a opět promíchejte. „Hlína“ je hotová.

čokoládová hlína

V malém hrnečku přiveďte k varu smetanu. Odstavte z plotny a do smetany rozlámejte čokoládu. Nechejte pět minut stát. Rozmíchejte malou metličkou dohladka. Nechejte chvilku vychladnout. Směs může být vlažná, nesmí být horká.

čokoládový tvaroh

Do kuchyňského robota se šlehací metlou dejte tvaroh a přidejte k němu čokoládovo-smetanovou směs. Společně šlehejte, až vznikne hladký, nadýchaný krém. Přimíchejte do něj 10 lžic čokoládové hlíny.

čokoládová hlína

Připravte si skelničky, v těch tento dezert nejlépe vynikne. Na dno skleniček dejte trochu hlíny, na ni vrstvu tvarohového krému a nahoru opět hlínu. Klidně můžete přidat ještě vrstvu ovoce.

čokoládová hlína

A co jiného do hlíny než kytičky? Skvěle vypadají i lesní jahody. Pohrajte si, udělejte jedlou zahrádku co nejveselejší.

čokoládová hlína

Dobrou chuť přeje Elly.

Překvapte své malé školáky sladkou odměnou podle našeho magazínu

pěna z bílé čokolády

Batman vs. Superman

mascarpone dort s ovocem

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, Pečení je radost.