Moc mě zaujal Tvůj předchozí příspěvek, Kai. Dotkla jsi se něčeho, o čem je možná dobře mluvit. Nevím, jak jsi k tomu došla, ale to je jedno, protože věci někdy přicházejí hluboko z podvědomí, takže to beru jako info Tobě od Tebe. A hned ve dvou bodech…

K tomu prvnímu: Když mi bylo asi dvacet, šla jsem za čarodějkou se poradit. Nechtěla jsem pro svoje modely psychologa a hodně věcí už jsem měla načtených. Přesto jsem to chtěla slyšet a hlavně jsem si chtěla nechat vyložit. Ona žena se dnes možná až hodně věnuje spíš mediální činnosti, a tak to není třeba pro někoho takové seriozní.

Když jsem za ní ale tehdy byla, nebyla známá. Nikdy na to nezapomenu. Sotva otevřela dveře, podívala se na mě a pravila „ Proč jde čarodějnice za čarodějnicí?“ usmála se na mě a místo podání ruky, mi za záda tlačila dovnitř se slovy „tak pojď“. V životě mě neviděla! Byla jsem z toho úplně hotová.

Řekla mi strašnou spoustu věcí. Vysvětlila mi to, co jsem nechápala. Pravila „Ty budeš psát“.  Všechno, co mi tehdy vyložila i řekla jakoby z hlavy, se vyplnilo. Dala mi amulet s Gebo. Popřála mi hodně štěstí a nakonec pravila : „Bacha dítě, čarodějky mají problematické vztahy“.

Pochopila jsem to časem a chápu čím dál víc. Jsem toho zářným příkladem.

Přesto, tohle není nějaká daň, jak se, Kai možná domníváš. Je to o nárocích. Prostě s každým se nespokojíme a řekněme, že je možné, že ke vztahům přistupujeme podvědomě jako k nějakému úkolu, který je třeba splnit.

Potkáš člověka, který něco potřebuje. Ty mu to dáš. S Tebou například přijde na hodně věcí. Máš mu cosi předat. V momentě, když podvědomě cítíš, že mu nemůžeš dát víc, vztah se rozpadá. Nevydržíš v něm.  Můžeš si to pak i ověřit, ale až s odstupem času. Ten člověk třeba změní způsob života, nebo hodně názorů. Mohou to být drobnosti ale jen zdánlivě. Změna myšlení není vidět hned a někdy není vidět vůbec. Ví to on.

Ale nelekej se, i Ty se učíš. Potkáš člověka, který dá něco Tobě a může Ti to předávat třeba dvacet let. Jen ho prostě budeš déle hledat a půjdeš přes ty, kterým jsi ku prospěchu Ty sama. Odjakživa tu byly čarodějky předně proto, aby pomohly a to na sebe může vzít spoustu podob.

Proč kupujeme magické knihy? : Protože jako společnost dospíváme.Otevírá se nám kanál, který byl dlouhá léta uzavřený. Ze strachu. S perzekuce, z něčeho zakázaného a krutě trestaného, ze zesměšnění a podobně. Už se míň bojíme a hlavně nám nestačí informace, které dostáváme normální cestou. Chceme vlastní. Chceme rozumět věcem, které spolu souvisejí, protože cítíme, jak moc spolu souvisejí.

Vidím to na škole, kterou provozuji. Ženy neustále přibývají. A co víc, přibývají i muži a to je moc prima.

A bude čím dál líp. Lidé se mění. Tam uvnitř se mění a mění se k lepšímu. Jsou duchovně náročnější. Jejich vědomí se chová jako kornout, co má stále širší hrdlo.

Bude čím dál líp.

Snad jsem Tě uspokojila.

  • Cokoli vás dnes kolem magie zajímá je tématem pro váš přispěvek.
  • Věříte v magii?
  • Máte doma nějakou magickou příručku?
  • Vykonali jste sami někdy nějaký magický rituál?
  • Jak se vůbec díváte na pojem magie v 21.století?
  • Stalo se vám někdy něco, co si neumíte vysvětlit?

Pište všechno, co vás napadá v souvislosti s tímto tématem, už od této chvíle na redakce@zena-in.cz

Reklama