5eaa9d3e83674obrazek.png

V nabídce jsou již oba druhy v balení po 500 g za 89,90 Kč. „Na Supervíkend“ od 1. do 3. května navíc připravujeme akci, kdy bude chřest stát jen 69,90 Kč za půlkilové balení,“ zve Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Chřest je doslova superpotravina. Obsahuje ideální kombinaci vitamínů a minerálů, je snadný na přípravu, a navíc skvěle chutná. Chřestová sezóna trvá asi dva měsíce. A jaký je rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem? Ve způsobu pěstování i zpracování. Bílý roste pod zemí bez přístupu světla a musí se celý pečlivě oloupat, protože slupka by mohla při vaření zhořknout. Zelený naopak díky fotosyntéze získává svoji sytě zelenou barvu. Loupat jej není třeba, stačí jen opláchnout a odlomit dřevnaté konce. Čerstvý chřest praskne přesně v místě, kde končí dřevnatá část. Stačí jej povařit v osolené vodě 3-4 minuty, nebo přidat na gril a získáte dokonalou přílohu ke grilovanému masu. „Nejlepší je s holandskou omáčkou, kterou nabízíme v našich prodejnách přímo u chřestu v oddělení ovoce a zeleniny,“ radí Renata Maierl.
5eaa9d4c715c4obrazek.png
Produkty z lokální produkce jsou stále více žádané. Kaufland nabízí další produkty z mnoha českých farem, které vždy dodávají nejbližším prodejnám v okolí, aby vše zůstalo maximálně čerstvé, např. ředkvičky nebo jarní cibulku a brzy budou následovat čerstvé české jahody, saláty, okurky, jablka… „Nabídka ovoce a zeleniny od českých dodavatelů se řídí hlavně sezónností. Ale celoročně u nás najdete česká keříčková rajčata nebo bylinky v květináčích,“ dodává Renata Maierl.

Více naleznete na Kaufland.cz
5eaa9d21290faobrazek.png

Reklama