Výzkum se také zajímal o to, ve kterých obchodních řetězcích jsou biopotraviny k dostání. Nejvíce českých výrobků v biokvalitě je v Bille, Hypernově a v Globusu. Bezkonkurenčně největší nabídka bioproduktů je ovšem podle průzkumu v malých specializovaných obchodech, kam lidé také chodí biopotraviny nakupovat raději než do supermarketů. Cení si osobního přístupu prodavaček.

 

Biokvalita je až dvakrát dražší
Částka vydaná za kontrolní rodinný nákup v biokvalitě byla podle sdružení Pro-Bio Liga přibližně o 102 procenta vyšší ve srovnání s běžnými potravinami. K výrobkům s největším cenovým navýšením patřilo bio drůbeží maso, které bylo dražší o 450 procent. O 176 až 430 procent pak byla vyšší cena například kilogramu brambor, mrkve či cibule u bio produktů.

 

Zájem o biopotraviny se zvyšuje
Například v roce 2006 vzrostla poptávka po biopotravinách o 49 procent, a to i přesto, že za ně zaplatíme více peněz než za běžné potraviny. Odborníci očekávají, že za loňský rok lze podle odborníků očekávat až dvojnásobný nárůst prodeje. Reagují samozřejmě i obchodníci, kteří kvůli vyšší poptávce výrazně rozšířili nabídku biovýrobků.

 

O biopotravinách najdete více informací ZDE nebo TADY.

 

Kupujete biopotraviny? Když ano, tak které? Anebo k nim nemáte důvěru?

 

 

 

Reklama