Čtenářka s přezdívkou Pajda si prý dostatek techniky užije v práci. Doma ji ale čeká téměř ekovesničkový život...


Přiznám se, že žiju napůl. Ráno mrknu na mobil, vyrazím ideálně autem do práce, tam blbnu s výpočetní technikou, telefonuji, mailuji a ječím na studenty (teď tedy neječím, konečně jsme zakázali Facebook a pár dalších stránek a oni fakt něco dělají sami - totiž pracuji na projektu), a pak obedju pracoviště a pokud je všechno v pořádku, jedu domů.

A doma? Převleču se do pracovního, nakrmím slepice, králíky, kačeny,husy, pávy, vyvenčím psy, zkontroluji zahradu, vinohrad, nakrmím kočky, králíky, kačeny a husy, posbírám slepice, zapíšu přírustky tužkou na kus papíru, uvařím večeři z králíka, kačeny nebo podobné havěti, popřípadě nasmažím vajíčka, a jediný seznam, který opravdu kontroluji, je seznam zájemců o domácí vejce. Nachystám krabičky s vajíčky, popřípadě na podzim připravím příslušnou drůbež pro stálé zákazníky a jdu tiše spát. Přiznám se, že televizi pouštím teď v zimě, kdy drůbež spí, asi na hodinu denně, abych se během vaření nenudila...

Jediné, co mě nutí chopdit do práce, jsou ty daněa pak fakt, že některé věci musí člověk zaplatit - třeba léky pro syna. A na ty vajíčkama opravdu nevydělám...

Pajda

(Text neprošel jazykovou korekturou)

Vaše příspěvky jsou čím dál zajímavější! Piště nám i dál o životě bez civilizace.


Téma dne: Život bez civilizace

V dnešním tématu si budeme povídat o životě bez civilizace. Myslíte, že byste se dokázaly obejít bez všeho, co vám každý den usnadňuje život?

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne) dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít bez civilizace nebo v úplně jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz .
Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělící pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy (viz. obrázek níže).


cena


Reklama