Redakční kolegyně Klára (ne ta z dopoledního příspěvku, co má před svatbou, ale ta druhá, co už má svatbě :)) se s námi podělila o příběh její kamarádky.

Je to příběh mojí kamarádky. Má manžela a každý si žije ze svých příjmů. Ji to občas pěkně štve, protože on bere víc než ona, navíc si dělí rozpočet domácnosti na půl, mají rozpočítané i nároky dětí. Když k večeři uvaří něco dobrého, co stojí víc peněz, on jí na to nepřidá. Když on si koupí nějaké laskominy, schová si to v ledničce, a když to jí a děti chtějí ochutnat, tak jim nedá.

Ona to má s ním takto nastavené už 10 let. Když jedou na dovolenou, jsou to velké počty, kdo co bude platit, co s nečekanými výdaji atd…

No, přiznám se, že bych takhle žít nechtěla. Nedávno mi říkala, že se chystají do kina na nějaký pěkný film, o kterém jsme se před tím bavily. Pak jsem se jí ptala, jak se jí to líbilo, a řekla mi  „Nakonec jsme nešli, já neměla dost peněz, aby mi zbylo na jídlo, a on mě tam nevzal. Vždyť víš, on by to za mě nezaplatil.“

__________

Klárko, díky za příspěvek. A to s ním ta tvoje kamarádka vydržela celých deset let? Sobec sobecký!! Nakopala bych ho do...

Téma dne 27. května 2011

Tématem dnešního vydání je útrata v restauracích, klubech, kinech, kavárnách, divadlech, zábavách a na řadě dalších míst. Nezajímá nás, kolik utrácíte (to nám může být samozřejmě úplně jedno), ale spíš kdo z vás platí. Jestli častěji vy, nebo váš partner.

  • Jestli vám přijde samozřejmé, že by měl platit muž (a je jedno zda ze svých či společných prostředků, jde o samotný proces placení)
  • Jestli vám je jedno, kdo dá číšníkovi peníze, zda vy, nebo partner
  • Jestli jste zažily nějakou trapnou nebo veselou historku u placení útraty
  • Jestli jste někdy odešly bez zaplacení :)
  • Na jaké krásné místo vás pozval váš partner
  • Jaká byla jeho (či vaše) největší útrata
  • a tak dále, a tak dále... životních příběhů je spousta.

Asi jsem ze staré školy, ale přijde mi divné, abych platila za svého partnera, byť bych na to měla. To bych mu ty peníze raději podstrčila tajně pod stolem a vyhnula se tak pro mě dost nepříjemnému pocitu. A naopak se neochudila o pocit galantnosti ze strany mého partnera.

Možná jste na tom podobně, a nebo také úplně jinak. Vaše příběhy a zkušenosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás obdrží dáreček - ale tentokrát ne pro sebe, ale pro svého milého - ať už přítele, manžela nebo slušně vychovaného syna, který za dámu zaplatí. :)

pánský dárkový balíček vlasové kosmetiky Attitude

tst

 

Reklama