profimedia-0741648330.jpg
Foto: Profimedia

Herečka a Miss World z roku 2000 Priyanka Chopra (40) nedávno prozradila, že nedá dopustit na kokosový olej. Používá ho k vyčištění obličeje a odstranění make-upu. Olej zanechá její pokožku krásně hydratovanou a vláčnou.

„Používám organický kokosový olej a je to úžasné. Nechte ho na pár minut na obličeji, vezměte ručník, namočte v teplé vodě, a jakmile je vlhký, jemně s ním otřete pokožku. Exfoliuje a hydratuje zároveň. A také vás jednoduše zbaví veškerého make-upu. Hodně mi pomohl s mojí suchou pletí,“ dělí se s radostí o radu.

Kokosový olej je antibakteriální a protikvasinkový, pomáhá hojit rány, léčit akné a chránit pokožku před škodlivými bakteriemi. Funguje dobře nejen jako tělový hydratační krém, ale i k odstranění make-upu, přesně jak ho využívá Priyanka. Kokosový olej také rozkládá voděodolné látky používané v očních stínech a řasenkách. Dokáže je uvolnit z pokožky a řas. Pleť je po něm následně jemnější a pružnější, než je tomu u mnoha klasických odstraňovačů make-upu.

Dermatoložka Geetika Mittal Gupta však na svém Instagramu před časem varovala, že kokosový olej není vhodný pro ty, kteří mají sklony s akné. K odstranění make-upu ho však také doporučuje. Podle ní je ideální množství malá čajová lžička a samozřejmě nesmíme zapomenout olej nakonec důkladně z pleti smýt teplou vodou. Někteří dermatologové dokonce doporučují po použití oleje ještě dolíčit pleť jemným čisticím prostředkem.

shutterstock-1537682267.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: Vogue, Instagram/Geetika Mittal Gupta, Watson