Fetišismus je druhem sexuální úchylky, která spočívá v erotickém zaměření na určité druhy předmětů. Fetišistu mohou vzrušovat boty, ponožky, latex či různé doplňky. Nejčastěji to bývá spodní prádlo, nejlépe nošené. Na tuto klientelu se zaměřuje server Kalhotkomat.

„Kalhotkomat vznikl úplnou náhodou. V médiích jsme vídali články o kontroverzních přivýdělcích, prodeji použitých kalhotek, tak jsme se rozhodli udělat portál, který bude lepší než inzertní servery. Začali jsme v roce 2015, ale vše se rozběhlo až o dva roky později,“ popisuje jeden z provozovatelů serveru, který si přál zůstat v anonymitě. Za dobu fungování portálu se podle něj prodalo několik tisíc kusů spodního prádla.

Na co si vzpomenete

Za provizi 19 %, která je obsažená v ceně, zprostředkovává obchod mezi prodávajícím a kupujícím. Prodávající jsou v drtivé většině případů ženy a je to pro ně způsob, jak si přivydělat. Některé odvážnější nenabízejí jen spodní prádlo, ale také další „druhy produktů“. Jsou mezi nimi i tělesné tekutiny, jako je moč, dále použité tampony, použité žvýkačky apod. V nabídce se dá narazit i na speciální balíčky, které obsahují i několik produktů najednou. Najdou se i služby typu – pošli mi obrázek tvého přirození a já ho ohodnotím.

„Kromě fyzických produktů můžou slečny prodávat i online produkty. To znamená fotky a videa. Tato kategorie zboží se stává stále populárnější,“ uvádí provozovatel.

Kalhotkomat obchod zprostředkovává tak, aby byla oběma stranám zaručená anonymita. Kupující se tak nemusejí bát, že by se o jejich fetiši někdo dozvěděl a prodávající mají jistotu, že se nikdo nedozví o způsobu, jakým si přivydělávají. Zabraňují také tomu, aby se kupující stal terčem podvodnice.

Za 400 i za 3000

Podle provozovatelů na serveru prodávají nejčastěji ženy ve věku mezi dvaceti a čtyřiceti lety. Průměrná cena objednávky je zhruba 400 korun a nejdražší kalhotky se prodaly asi za tři tisíce.  

Ženy a dívky mají na stránce svůj profil, kde mohou přidat informace, které kupujícímu přiblíží, od koho si danou věc kupuje, ale zároveň zachovají anonymitu. Dívky často uvádějí například věk, váhu, výšku, velikost poprsí či barvu vlasů a očí. Součástí profilu jsou nabídky dané osoby, fotografie nabízených produktů i hodnocení ostatních zákazníků. Jinak mezi sebou ovšem nemohou obě strany vzájemně komunikovat.

Jednou z aktivních uživatelek s vysokým hodnocením je například Leila Organa. Podle popisu jde o maminku na mateřské dovolené, kterou unavuje všednost každého dne. Kromě spodního prádla nabízí i mateřské mléko.

Fetišismus není obecně považovaný za nebezpečnou úchylku. Odborníci se přiklánějí k názoru, že fetišismus je vrozený, ale záleží na výchově i jedinci, jak a do jaké míry se bude projevovat.

Čtěte také:

Reklama