Podzim je tady a pomalu odkvétající květiny střídají plody. Jsou neméně krásné, úžasně barevné a dá se z nich báječně aranžovat. Hodí se jako kytice do vázy, ale nejlépe vyniknou na podzimním věnci, který ozdobí vaše dveře.

venec

Každou sezonu „vítám“ ozdobným věncem. I když mám ráda léto a je mi líto, že už je pryč, musím uznat, že raný podzim má také něco do sebe. Když chodím přírodou, nestačím se divit, kolik krás nabízí. Tento čas je možná ještě půvabnější než ten letní. Alespoň co se pestrosti týče. Stromy se pomalu barví do oranžové, žluté a khaki. A těch úžasných plodů k snědku i do vázy.

Určitě se vydám na šípky, abych měla na čaj a něco do podzimního věnce. Cestou si možná utrhnu pár větviček hlohu, či trnky a třeba mě zaujme nějaký „plevel“. To byste nečekali, jak dokáže být dekorativní a inspirativní. Baví mě z něj vázat kytice a nacházet v nich nečekanou krásu. Podívejte se třeba na tento článek ZDE.

Ale zpět k věnci. Důležitý je základ.

Už léta mi slouží březový korpus, ale vy si můžete koupit slaměný, nebo proutěný. Dobře vypadá i drátěný, i když patří k těm dražším. Všechny jsou krásné samotným materiálem, takže nepotřebují tolik zdobit.

Pak už vám stačí jenom drátek, případně tavná pistole a chvilka trpělivosti. Víc nepotřebujete, protože podzimní dary přírody k sobě tak výborně ladí, že se nemůžete „seknout“. Vaše dílo se vždycky podaří. Já jsem tentokrát využila darů zahrady. Větvičky skalníku s červenými bobulkami mě nikdy nezklamou a o sytou zeleň se postaraly snítky břečťanu včetně zajímavých „květů“.

venec

Možná vás láká použít nějaké „umělé“ doplňky, které jsou k dostání v květinářství. Různé dýně, houbičky, jablíčka, barevné listí. Nic proti gustu, je to váš výtvor, ale já bych zůstala u prosté krásy přírodnin.

Jak se vám líbí třeba tento věnec? Pověsili byste si ho na dveře?

Čtěte také:

Uložit

Reklama