Věděli jste, že historie oslav příchodu Nového roku sahá až do období Babylónu před šesti tisíci lety? Spolu s Vánoci se jedná o nejrozšířenější svátek ve světě. Jako první si připíjí bublinkami v Austrálii a na Novém Zélandu. O deset hodin později si přiťukneme i u nás. Ne všude se však oslavuje na přelomu prosince a ledna, například v asijských zemích vítají nový rok v průběhu ledna i února. Co se týká novoročních jídel, v Itálii zastávají stejný zvyk s čočkou jako my. Naproti tomu třeba v Holandsku dávají přednost sladkým pokrmům, jako jsou koblihy a smažená jablečná kolečka.

Na většině stolech se v poslední prosincový den jistě objeví spoustu chlebíčků, obložených mís a podobných dobrot. Chcete-li kromě tradičních pokrmů své hosty překvapit něčím novým, vsaďte na sladkou nadčasovost. Přivítejte kamarádky sklenkou s irským likérem Baileys na ledu a připravte jim hostinu, na kterou budou vzpomínat po celý rok. Likér nejlépe vynikne v kombinaci s hořkou čokoládou, lehkými dezerty a ovocem. Zkuste si proto připravit provoněné čokoládové fondue s tímto lahodným likérem. 

Poté, co odbije půlnoc, budete chtít jistě sledovat venkovní oblohu rozzářenou působivými ohňostroji. Buďte s kamarádkami připraveny a přihlížejte na světélkující nebe s horkým nápojem v ruce. Zahřejte se vaší oblíbenou kávou, nebo horkou čokoládou s Baileys a vychutnejte si tak jedinečné chvíle prvních minut nového roku. 

 
RECEPT:

Skořicové churros s Baileys

Legenda praví, že churros do Evropy přinesli portugalští námořníci, kteří si ho díky snadné přípravě velmi oblíbili. Dnes se tyto spirály staly tradičním zimním pokrmem, který se servíruje ke snídani, nebo po probdělé noci. To zní jako skvělé řešení pro novoroční občerstvení, nemyslíte?

Co budete potřebovat:

  • 70 g másla
  • 2 lžíce cukr krupice
  • 250 ml vody
  • 1 špetka soli
  • 120 g hladké mouky
  • 2 vejce
  • 2 lžíce likéru Baileys
  • Olej na smažení
  • 1 lžičku mleté skořice
  • 2 sáčky vanilkového cukru

Postup:
 
1. Máslo, cukr, vodu a sůl důkladně promíchejte v hrnci. Přiveďte k varu a postupně přisypávejte mouku. Poté stáhněte z plotny a vařečkou vymíchejte kompaktní směs.
2. Přidejtee vejce, likér Baileys a zpracujte těsto do hladka. Nechte vychladnout. 
3. V pánvi rozehřejte olej a mezitím naplňte těstem cukrářské zdobítko s hvězdicovou trubičkou. Poté do pánve opatrně vytlačujte zhruba 10 cm dlouhé těsto.
4. Těsto smažte oboustranně několik minut. Dozlatova upečená churros nechte okapat na papírovém ubrousku.
5. Vanilkový cukr a skořici smíchejte v menší míse a všechny churros v něm obalte.

TIP: V hrnci přiveďte k varu 180 ml smetany ke šlehání. Poté jej sundejte z vařiče a přilámejte do něj 150 g čokolády. Čokoládovou směs vymíchejte do hladka a podávejte k teplým churros. 

Reklama