Zoologická zahrada Olomouc se může pyšnit nejen pestrostí a barevností své fauny, ale také nejvyšší rozhlednou v rámci všech zoologických zahrad na území České republiky. V tyto dva dny se můžete z její výšky pokochat krásou okolí.

Pokud jste z Olomouce, nebo z jejího blízkého okolí, rozhodně si nenechte ujít večerní výstup na rozhlednu, který pro vás přichystali organizátoři olomoucké Zoologické zahrady.
V podvečer vás na věži uvítá průvodce. Po výšlapu 128 schodů se vám naskytne nejen pohádkový výhled v době, kdy zapadá slunce, ale navíc můžete získat i první speciální sběratelské razítko.

schody

A pokud to máte do Olomouce daleko a v tyto dva dny se tam nedostanete, prohlédněte si alespoň krásné fotografie z místa, které můžete navštívit i v jiné dny.

Vyhlídková věž v Olomouci je nejvyšší rozhlednou v rámci všech zoologických zahrad na území České republiky.

Život jí vdechl architekt Jan Navrátil. Její stavba se započala v roce 1972 a o 2 roky později se z ní pohledem na úrodnou Hanou těšili první návštěvníci. Věž je tvořena ocelovou konstrukcí s půdorysem trojúhelníku a dosahuje výšky 32m. Svůj vzhled si uchovala až do roku 1999, kdy prošla rozsáhlou rekonstrukcí včetně obou svých teras.

Večerní výstup na rozhlednu

Datum konání
22. března - 23. března 2013

pokladny Zoo otevřeny do 18.00
areál otevřen do 20.00

výstup s průvodcem
17.15, 17.30, 17.45, 18.00, 18.15

Vstupné
snížené jednotné vstupné: 50 Kč
v čase 17.00–18.00

Místo konání
Zoologická zahrada Olomouc
Svatý Kopeček
779 00 Olomouc
www.zoo-olomouc.cz...

Nezůstávejte při zemi, vydejte se k oblakům!

poskytnuté fotografie: ZOO Olomouc

Reklama