Už se tak moc těšíme na teplé (nebo alespoň teplejší) počasí, že předčasně zazimováváme kabáty a kožené kotníčkové boty, vytahujeme trenčkoty, bílé tenisky a jiné jarní must-have kousky. Ale přeci jen, ať se s tím odhalením neukvapíme a nadcházející dny nestrávíme s nudlí u nosu. Pojďte na to chytře – oblékejte se stylově, přitom přesně podle toho, kolik ukazuje náš venkovní teploměr (a co si budeme povídat, pořád je tam okolo nuly!).
Tady je pár tipů, jak na to.

Jsi má, levandulová...

Tento pastelový odstín fialové se řadí mezi favority jarní barevné škály. Je tak sladký, že vás to bude nutit obléknout si je v mini variantě. Žádné strachy, levandulové sluší i pletenina nebo denim. No jen se toho nebojte a klidně mixujte různé fialové odstíny.
5aba2b73ed545obrazek.jpg

V hlavní roli: barevný kabát

Lehký kabát je na jaře jasná výhra. Ráno nezmrznete, odpoledne nebudete zpocená jako myš. Zkrátka kousek pro chytrou Horákyni. Tuto sezonu ale zapomeňte na „nudnou“ béžovou barvu a raději se odvažte a klidně si pořiďte trenčkot červený, zelený nebo třeba se vzory! Budete nepřehlédnutelná.
5aba2ecf241dcobrazek.jpg

Puntík sem, puntík tam

Stejně jako pruhy nebo květiny, je to perfektní vzor pro mixování a míchání vzorů. Nebojte se kombinací a s citem se pusťte do módních experimentů. Puntíky jsou totiž letos vzor číslo jedna. Tradiční hnědo-bílá dvojka bude nejviditelnější a nejlepší na šatech. Vy je klidně noste už teď, ale přehoďte si přes sebe ještě pletený kardigan, punčochy a koženou bundu.
5aba3179323e0obrazek.jpg

Na detailu záleží

Denim se drží na výši stále, teď se ale zaměřuje na detail – průstřihy, sešívání, spony, díry a holou kůži. Velmi sexy, tak pozor, ať to nepřeženete s výstřihem a raději sáhněte po jednoduchém tričku, mikině nebo volné košili.
5aba2d6adcdf5obrazek.jpg

Velmi módní pruhy

Žádné tři pruhy Adidas, ale jeden viditelný pruh na boky vašich elegantních kalhot. Úzkých nebo volných. Volba je na vás. Do práce je kombinujte s roláčkem a blazerem, na rande k nim oblékněte jednoduché triko s výstřihem do V a koženou bundu.
5aba301befbd9obrazek.jpg

Také si přečtěte: