Příroda se probouzí po zimním spánku a my se stále vypořádáváme nejen se změnou času, ale i ročního období. Po zimě se často cítíme oslabení a řada z nás si stěžuje na jarní únavu. Nalaďme se na svěží jaro všemi smysly, shoďme únavu a probuďme se! Na pomoc si vezměme nové sprchové gely od Nobilis Tilia, dodají nám tu správnou energii a náladu. Jsou ideálním pomocníkem pro energický start do nového dne, stejně jako pro jeho příjemný závěr, který si můžeme zpestřit relaxační koupelí s některým z koupelových aromatických olejů.

sprchové gelyReceptura sprchových gelů od společnosti Nobilis Tilia je založena na nové generaci tenzidů (aktivní látky, které usnadňují rozpouštění a odstraňování nečistot z vrchních vrstev pokožky). „Běžné sprchové gely narušují přirozené pH pokožky a způsobují její přílišné odmašťování, a to kvůli obsahu chemických tenzidů, na obalech se skrývajících pod značkami PEG, SLS a nebo například SLES. Oproti tomu tenzidy použité ve sprchových gelech Nobilis Tilia jsou vyrobené z glukózy a přírodních derivátů mastných alkoholů výhradně z obnovitelných zdrojů,“ vysvětluje přední česká aromaterapeutka Adéla Zrubecká ze společnosti Nobilis Tilia. „V kompozici jsme dále použili doplňkové tenzidy z kokosového oleje a fermentovaného cukru, které účinně zmírňují ztrátu vody z povrchových kožních buněk. Nedochází tak k nežádoucímu odmašťování a dráždění pokožky, ale gely ji jemně ošetřují, zjemňují, zvláčňují a ochraňují. Sprchové gely jsou vhodné pro všechny typy pokožky,“ dodává Adéla Zrubecká.

Sprchový gel Příliv energie má díky stimulující kompozici éterických olejů se skořicí prohřívací účinky, díky nimž zvyšuje prokrvení pokožky. Při únavě povzbudí a rozproudí energii v těle. Posílí při nervové slabosti, obnoví nadšení, zvýší sebedůvěru a dodá odvahu. Podporuje také sebevědomí, rozptýlí smutek a melancholii.

 Nobilis TiliaPro relaxaci, osvěžení a rozptýlení starostí je ideální sprchový gel Dotek jara. Uvolňuje pocity hněvu a frustrace, harmonizuje emoce, oživuje a přináší radost a dobrou náladu. V tomto sprchovém gelu se zhmotňuje pozitivní vliv probouzející se přírody.

Povznášející a zklidňující účinky na psychiku má díky specifické kompozici éterických olejů sprchový gel Radost ze života. Ulevuje při depresi, strachu a melancholii a přináší radost a optimismus. Pomáhá také při nervovém napětí, navozuje pocit štěstí a uvolněné harmonie.

sprchový gelSmyslnou exotickou vůni dodává sprchovému gelu Tantra směs éterických olejů s tóny skořice a rostliny ylang-ylang. Pomáhá proniknout do hloubky pocitů, zmírňuje únavu a napětí a postupně uvolňuje celé tělo i mysl. Umí probudit energii k hravosti, aktivitě a tvořivosti. Afrodiziakální účinky éterických olejů otevírají prostor pro intuici, umožňující hluboké tantrické prožitky a euforii.

Blahodárné účinky aromaterapeutických kompozic sprchových gelů si můžete dopřát i během lázně, a to díky novým koupelovým olejům. Ty totiž pomáhají zachovat přirozený kožní film a díky éterickým olejům, které se během koupele odpařují a vstřebávají se do celého těla, mají příznivý vliv na psychiku.

koupelový gelKoupelový olej Dotek jara přináší svěží vůni jara, díky které rozptýlí starosti a podporuje relaxaci a uvolnění. Játra a žlučník se zbaví nahromaděných emocí, srdce vyrovná svoji činnost a mysl oživí radost a dobrá nálada. Koupelový olej Imunita podpoří tělo v obraně proti útokům virů a bakterií, mysl zklidňuje a vyrovnává. Posiluje odolnost po fyzické i psychické stránce a je účinným pomocníkem v prevenci nejrůznějších nemocí.

Posilující bylinnou vůni s douškem skořice pro povzbuzení při únavě a obnovení sebedůvěry, odvahy a nadšení v sobě skrývá koupelový olej Příliv energie. Prohřívací působení rozproudí energii v těle a rozptýlí malomyslnost a melancholii. Koupel však koupelový gelnení vhodná v těhotenství, při vysokém krevním tlaku a poškozené pokožce. Koupelový olej Radost ze života přináší povznášející pocity, povzbuzení intuice a tvořivosti, uvolnění a harmonii, zatím poslední novinka v řadě koupelových olejů Nobilis Tilia.

Ať už zvolíte kterýkoli koupelový olej pro relaxační koupel, aby byla skutečným blahodárným rituálem pro tělo i duši, řiďte se následujícími pravidly:

·         Voda by měla mít ideálně teplotu těla. Pokud se teplota koupele pohybuje v rozmezí 37 – 40 °C, tělo nemusí vynakládat žádnou energii na vyrovnávání teplot a může se nerušeně věnovat regeneraci. Pozor ovšem na to, že příliš horká lázeň tělo oslabuje a způsobuje stárnutí pokožky.

·         Koupel by měla trvat 15 až 20 minut. Během této doby totiž dochází k vyloučení toxických látek, nečistot a přebytečné mastnoty do vody. Delší pobyt tedy není žádoucí.

·         Nechte své tělo odpočívat. Po koupeli se osušte jen lehkým dotykem měkkého ručníku a následně alespoň 20 minut odpočívejte v teple.

Reklama