Základem příjemného interiéru, ve kterém vás bude bavit bydlet, je vhodně zvolený bytový textil. Bez záclon, závěsů, polštářků, přehozů a dalšího textilu bude váš byt či dům působit studeně a nezabydleně. Samozřejmostí by pak mělo být styl a materiály bytového textilu během roku obměňovat. „Na jaře a v létě budou domovu slušet svěží barvy a květinové vzory a jemné, vzdušné materiály. Ty prostor odlehčí a zchladí, pozor jen na přílišnou strohost. Na podzim a v zimě jsou naopak ideální tmavší, zemité barvy a hutnější materiály jako silnější tkaniny nebo kožešinky, které domovu dodají hřejivou atmosféru a příjemně vás pomyslně zabalí,“ uvádí Magda Jandová, brand manažerka Astoreo.

Výměnou bytového textilu dosáhnete rychlé a snadné obměny svého interiéru. A velkou výhodou, zvlášť v současné finančně nelehké době, je i to, že jde o obměnu levnou. Pokud se vám už okoukala sedačka v obýváku, ale nechcete utrácet za novou, kupte si na ni pěkný potah v sezónních barvách nebo vzorech. Poslouží i různé plédy a dečky, vše pak můžete sladit s novými povlaky na polštářky. Potahem vylepšíte i unavené židle, starší stůl proměníte ubrusem.

shutterstock-786280726.jpg

Foto: Shutterstock

Trendy v barvách ovládla modrá, zelená a žlutá

Díky širokému výběru není dnes vůbec problém bytový textil v celé místnosti nebo rovnou v celém interiéru (a potažmo i exteriéru) sladit. Dobře se kombinuje například koberec se závěsy, přehozy a polštářky. Dostupné jsou dokonce i celé kolekce, kdy jsou různé druhy bytového textilu vyvedeny ve stejném provedení. Opakující se prvek dodá interiéru sjednocující linku. Ladit můžete nejen barvy a odstíny, ale i vzory.

Rádi se při ladění barev a vzorů necháváte inspirovat nejnovějšími trendy? Hvězdami mezi interiérovými barvami pro letošní léto budou zejména světlejší tóny modré a zelené, ale třeba i žlutá, a to v odstínech od světlé máslové přes tmavší a přírodní narcisovou žlutou až po sytou zlatavě žlutou, která připomíná slunce. Ze vzorů letos pofrčí nejrůznější motivy inspirované přírodou, na popularitě ale neztratí ale vintage nebo provence styl.

wh.jpg

Foto: Se souhlasem White Orchid Shop

Letní povlečení? Bavlna a světlé barvy vedou

Při redekoraci domova se nezaměřujte jen na obývací pokoj, ale i ložnici. V první řadě se vrhněte na lůžkoviny. S nástupem teplých měsíců dejte sbohem flanelovému povlečení a froté prostěradlu, s nimiž byste se v posteli zbytečně potili. Pro nastávající sezónu zvolte chladnější textil, ideálně bavlnu, která příjemně chladí. Chladivé vlastnosti nabízí i satén a také len. Ten umí i výborně odvádět vlhkost. Co se týče barev, sáhněte po světlých barvách a nebojte se vzorů, které do ložnice vnesou vzdušnou a pozitivní atmosféru. Pokud rádi styl povlečení obměňujete, ale nechce se vám utrácet za několik nových kousků, podívejte se po povlečení, které nabízí z každé strany jiný vzor. A aby se vám dobře spalo i během krátkých letních nocí, poohlédněte se po zatemňovacích závěsech. Díky nim vás sluneční paprsky nevzbudí zbytečně brzy.

62822fb89b27dobrazek.png

1. Bella Rose, 734 Kč / 2. Whiteorchid.cz, 690 Kč / 3. Bella Rose, 729 Kč /  4. Bonami, 1 890 Kč /
5. Bonami, 219 Kč / 6. Butlers, 1 190 Kč / 7. Ikea, 299 Kč / 8. Astoreo.cz, 249 Kč /
9. Zara Home, 999 Kč-1599 Kč / 10. H&M Home, 999 Kč

Foto: Se souhlasem Bella Rose, Whiteorchid, Bonami, Butlers, Ikea, Astoreo, zara Home, H&M Home
Zdroje: Magda Jandová, tiskové materiály Astoreo

Reklama