Jaro je tady! Dnes tu máme první jarní den roku 2014. Souvisí s ním také jarní rovnodennost, kdy je den stejně dlouhý jako noc, tedy 12 hodin. A já doufám, že už bude jarní i počasí.

Říká se, že člověk má blízký vztah k ročnímu období, ve kterém se narodil. Něco na tom asi bude, u mě to tedy platí. Narodila jsem se na jaře a každý rok na něj netrpělivě čekám a přeju si, aby už bylo teplo a sluníčko. Jaro prostě miluju!

A nejen proto, že je spojené s teplejším počasím a sluncem, po zimě tolik potřebným. Je to taky symbol nového života, zrození, probouzení všeho, co v zimě spalo. Je to magický čas, kdy vše rozkvétá a ožívá. A pro mě také naděje, že zase bude líp.

Přečtěte si také:

Na první jarní den mám ještě jiný pohled - vždycky si vzpomenu na mamku.

Přišla jsem totiž na svět 21. března, tenkrát to byl první jarní den (a zůstal jím až do roku 2011, od roku 2012 je astronomické jaro už 20. března). Moje mamka, když mi přeje k narozeninám, každý rok vzpomíná, jak se mnou ležela v porodnici. „Měla jsem postel u okna, které bylo otevřené dokořán, protože venku svítilo sluníčko a bylo 20 stupňů. Ptáci zpívali jako diví, nebe bez mráčku. Prostě jaro bylo tady. A já byla šťastná, protože v postýlce jsi ležela ty. Je to moje vzpomínka na nejkrásnější první jarní den.“

A jakou vzpomínku máte vy? Máte rádi jaro a jarní dny? Napište mi, budu moc ráda za vaše příspěvky.

jaro

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den?

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

Reklama